Penzion Bugár - Poloha, Služby, Okolí

Penzion Bugár

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Obec Bělá se nachází 1,5km před Novou Pecí, střediska turistiky, začátek přehradní nádrže Lipno. Samotný penzion se nachází 20 m vpravo od silnice mezi Želnavou a Novou Pecí, před cedulí Bělá. Autobusové spojení - zastávka Bělá, vlakové zastávka Nová Pec. Parkování v uzavřeném dvoře.
Vybavení a služby
Objekt penzionu se nachází na okraji vesnice jedná se o patrovou budovu s podkrovím. V přízemí je společenská místnost (jídelna), kuchyně a ostatní zázemí. V prvním patře jsou 2 apartmány, vždy se 4 lůžky. Obývák s TV, kuchyňkou (lednice s mrazákem, vařič, varná konvice, nádobí a pod.) a dvoulůžkem, stůl a židle. S této místnosti se jde do soc.zařízení a také do ložnice s balkonem a dvoulůžkem. V podkroví je třetí apartmán se 4 lůžky. Obývák s TV, kuchyňkou stejně vybavenou, rohovou lavicí, stůl a židle. S této místnosti se jde do soc.zařízení a také do 2 ložnic, vždy s dvoulůžkem. Na druhé straně podkroví je další apartmán se soc.zařízením, obývákem s vybavenou kuchyňkou,TV a dvoulůžkem a vedle se jde do ložnice s 2 lůžky. Na dvoře je ohniště, stolní tenis, houpačka, loučka na míč.hry, krytá a uzavřená pergola s grilem, stoly a lavice (pěkné posezení)

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Letní - koupání na pláži v Nové Peci, nebo na pláži v Horní Plané (8km), splouvání Vltavy z Lenory do Nové Pece (vyjímka regulace NP mezi Soumarským mostem a Pěknou). Půjčení a dovoz lodí i osob lze zařídit a sjednat. Cykloturistika a turistika má zde mnoho možností, možno navštívit Plešné Jezero, Schwarcenberský plavební kanál a jeho muzeum na Jeleních Vrších, Trojmezí, Třístoličník a sportovní středisko Schoneben (Rakousko), dále pak cyklostezku Nová Pec - Stožec, podél řeky Vltavy, vhodná i pro bruslaře a dále pak do Nového Udolí a do Německa.Nově je otevřena stezka pro kola a brusle do Hohní Plané okolo jezera. Pro pěší je pak vyhrazena naučná Medvědí stezka. Zima - běžecká trasa Nové Udolí - Stožec - Nová Pec - Zvonková a dále pak vždy jisté středisko Schoneben. Sjezdové lyžování především Rakouský Hochficht 30km, Kubova Huť 30km a Lipno 40km. Na Hochficht jsou připraveny velmi levné lyžařské balíčky, ceny v ceníku.
TOPlist