Pension Yveta

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Pension Yveta se nachází v nadmořské výšce 1000m (GPS 50°44'4.43"N; 15°34'2.26"E) v centru skiareálu Horní Mísečky (HM). Špindlerův Mlýn je vzdálen 2km po turistické cestě a propojen se skiareálem HM vleky, lanovkou, sjezdovkami a běžeckými tratěmi. Dosažitelnost: Vlastní doprava - pension dostupný v zimě i v létě, vlastní parkoviště. Autobusová doprava - zastávka Vítkovice, Horní Mísečky 100m od pensionu. Přímá autobusová linka z Prahy. Protože jde o depandanci Pensionu Horské Zátiší, je možné využívat služeb tohoto pensionu. Vlaková doprava - zastávka Jilemnice, dále autobusem.
Vybavení a služby
Pension nabízí ubytování v 7 pokojích s celkovou kapacitou cca 25 osob. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení a mansardu. V pensionu je lyžárna a sušárna bot a úschovna pro kola. Doporučujeme pro ty, kdo hledají klid, pohodu, ubytování bez stresů.Okolí pensionu nazýváme "klidová zóna". Ve společenské místnosti-jídelně je možno využít(cyklo/běžeckých/turistických) map k naplánování tras či prostudovat místní historické artefakty a materiály a dozvědět se např. co psal místní tisk v roce 1913 o nešťastném úmrtí Hanče a Vrbaty. Dále je k dispozici dobový kulečník, šipky,TV/SAT, možnost připojení na Internet- WI-FI. Pension má klidnou atmosféru a je proto vhodný i pro rodiny s dětmi. Doporučujeme však pro děti starší - cca od 6 let ( schody na mezonet). Je možné využít saunu a vnitřní bazének (velký whirpool 3x5 m) v pensionu Horské Zátiší, vzdáleném 100 metrů nad objektem.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
LÉTO: Horní Mísečky se nalézají na okraji III. zóny Krkonošského národního parku a jsou tak vhodným výchozím bodem pro pěší túry do této chráněné oblasti (např. prameny Labe cca 8km, Sněžka cca 23km) i cyklo výlety (např. HM-Janova Hora-ŠM-Medvědín-HM cca 18km). Je však možno využít i kyvadlové dopravy (bus HM-Zlaté návrší) či krkonošského cyklobusu (HM-Jilemnice) s návaznými spoji. Potřebné mapy jsou k dispozici v pensionu. Na trase do Špindlerova Mlýna je provozována bobová dráha a Aquaparky (celoročně). ZIMA: Ve skiareálu Horní Mísečky jsou denně upravované běžecké tratě v délce 50 km. Nachází se zde sjezdové tratě všech obtížností, areál je propojen sjezdovkami a lanovkami se skiareálem Špindlerův Mlýn. Mezi doplňkové služby patří večerní lyžování, snowboard park, dětská lyžařská škola a snowboardová škola. Mezi DALŠÍ ATRAKCE v okolí patří: vyjížďky na koních na farmě Hucul (Janova Hora - cca 6km pěšky, cca 8km autem), Krkonošské muzeum v Jilemnici, Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé (13km autem), zoologická zahrada ve Dvoře Králové nebo Bozkovské dolomitové jeskyně (Semily - cca 35km autem).
TOPlist