Penzion U potoka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion se nachází v jihozápadní části Šumavy nedaleko měst Sušice (cca 12km) a Kašperské Hory (cca 6km). Doprava: vlastní dopravu (parkoviště u penzionu), autobus - linka Sušice-Nezdice, vlak - stanice Sušice a dále autobus. Z Prahy je možno využít autobusové spojení Praha - Na Knížecí, Strakonice, Sušice, Nezdice, Sobešice a zpět.
Vybavení a služby
Penzion nabízí 2 čtyřlůžkové pokoje s příslušenstvím (WC, sprcha), 5 dvoulůžkových pokojů s příslušenstvím. Dále je v nabídce APARTMÁN pro 4 osoby (ložnice, kuchyně, obývák s krbem, koupelna s vanou, sprchovým koutem a WC). Služby: jídelna s barem a TV, parkoviště, herna s krbem (kulečník, fotbálek, šipky), terasa s udírnou, bazén, úschovna kol a lyží. Možnost vyjížděk na koni, rožnění selat, kuřat, jehňat a vůbec všeho masitého.

Pobyt se psem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Příroda a kultura: V řadě okolních vesnic je možno sledovat lidovou architekturu. Tipy na výlet: Kašperk, Pustý hrádek (zřícenina naproti hradu Kašpek), Strašínský kostel (románsko-gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie barokizován v 18.stol.), Strašínská jeskyně (přírodní památka), Mrázové stěny u Lazen (skalní útvary), rozhledna Javorník, Sedlo-u Albrechtic (druhé nejvýše položené laténské hradiště v Čechách), Obří hrad (nejvýše položené keltské hradiště), přírodní rezervace Amálino údolí, přírodní rezervace Nebe, Kašperské Hory (ve městě se nachází Muzeum Šumavy), Sušice (historické město). Naučné stezky: Šumavskými vesnicemi, Zlatokopecký okruh, Okruh Kašperk, Javorník-Nad Zavírkou, Vlastivědný okruh: Národní park Šumava: Povydří (1.zóna NP Šumava v hlubokém údolí divoké řeky Vydry, kamenná moře, skaliska různých tvarů a jmen - Baba, Mnich,...), Modrava (horská obec rozložená v nadmořské výšce 980m, rekreační středisko. Od r. 1827 se tu zpracovávalo rezonanční dřevo na výrobu hudebních nástrojů, z těchto dob tu zůstala velká Bienertova pila se zvoničkou a šindelovými střechami na břehu Roklanského potoka. Na opačné straně Modravy je na svahu tzv. Klostermannova chata, kterou v r. 1924 vystavěl Klub českých turistů. Některá další modravská stavení nesou prvky typické šumavské architektury), Antýgl (bývalý královácký dvorec z 18. století, který si zachoval všechny charakteristické prvky typické šumavské architektury), Srní, Prášilské jezero (ledovcové jezero), Horská Kvilda (horská obec roztroušená po rozlehlých pláních, v okolí jsou tzv. sejpy z dávného rýžování zlata), Kvilda (horská obec, nejvýše položená obec v Čechách), Slatě-jezerní, modravská, tetřevská, tříjezerní (vrchovištní rašeliniště s výskytem různých druhů rostlinstva), Boubín (prales a přírodní rezervace, hora Boubín 1362m n.m.), Velhartice (hrad ze 14. stol., obnovený v 17. stol. Buškem z Velhartic), Rabí (zřícenina hradu ze 14.století, největší gotický hrad v Čechách), Helfenburg (zřícenina hradu založeného r.1335), Vimperk (město s renesančním zámkem), Sport: lyžařský vlek Poma v přímo Nezdicích cca 500m, sjezdové lyžování také v řadě dalších lyžařských centrech (Kašperské Hory, Zadov, Churáňov, Javorník, ...), běžecké trasy v okolí (Horská Kvilda, Srní, Modrava, Antýgl,...) cca 20km. Venkovní koupaliště Nezdice, Žihobce,... , tenisové kurty 6km, projížďky na koních (možno domluvit).
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 21 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz