Pension Sagasserovy boudy U Bohouše - Poloha, Služby, Okolí

Pension Sagasserovy boudy U Bohouše

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Pension Sagasserovy boudy, jedna z bývalých dřevařských bud, leží v nadmořské výšce 1060m n.m. na klidném místě, vzdáleném cca 5 km od vrcholu nejvyšší hory České republiky - Sněžky 1603m n.m. Do Velké Úpy lze přijet od Trutnova směrem na Pec pod Sněžkou. Pro návštěvníky je k dispozici hlídané parkoviště ve Velké Úpě. Doprava na pension je celoročně zajištěna sedačkovou lanovkou z Velké Úpy na Portášky. Stanoviště lanovky je 50m od parkoviště. Od lanovky je pension vzdálen 200 m. V případě nepříznivého počasí zajistíme dovoz sněžnou rolbou nebo skůtrem.
Vybavení a služby
Náš pension má kapacitu 16-ti lůžek v 5-ti pokojích, stylovou restauraci a úschovnu kol či lyží. Každý pokoj je vybaven sprchou, toaletou, barevnou televizí a Wi-Fi připojením k internetu. Pro ubytované nabízíme stravování formou polopenze. Snídaně jako švédský stůl, večeře jako jednotné menu. Po celý den je otevřena restaurace. V roce 2002 byl postaven nový lyžařský vlek o délce 200m. Tento vlek je postaven v souladu s bezpečnostními směrnicemi EU. Poskytujeme rovněž ubytování a zázemí pro lyžařské kursy. Pro děti je k dispozici provázkový lyžařský vlek. Letní sezóna: Na přání možno připravit grilování selat, jehňat a kuřat. Celé léto budou pro hosty připraveny speciality z udírny a další krkonošské speciality. Možnost pořádání táboráků. Na přání možnost pořádání bezplatných přednášek o Krkonošském národním parku pracovníky KRNAP. !!!Vhodné pro školní výlety!!! Nabízíme možnost pořádání svatebních hostin. Naše ekofarma. V roce 2012 jsme získali certifikát ekologického zemědělství. Na naší ekologické farmě chováme stádo Skotského náhorního skotu. Maso z vlastního chovu tvoří základ našich kulinářských specialit. Hovězí maso patří k biologicky nejhodnotnějším díky biosyntézám probíhajícím v předžaludku, které obohacují maso plnohodnotnými bílkovinami, vitamíny, enzymy a specifickými látkami. Spotřebitel ohodnotí zejména organoleptické vlastnosti, jako je křehkost, šťavnatost, chuť, barva a vůně. Maso extenzivních plemen patří z tohoto hlediska k nejkvalitnějším a nejvyhledávanějším. Jedná se o maso jemně vláknité s dobře vytvářeným mikrosvalovým tukem (tzv. mramorování masa), zaručující křehkost při kuchyňském zpracování. Zejména maso plemene Highland je považováno gurmány za delikatesu. Od jiných plemen masného skotu se liší zejména svým pomalým růstem.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Svou polohou v Krkonošském národním parku a okolní překrásnou přírodou nabízí Pension Sagasserovy boudy mnoho příležitostí k celoroční rekreaci. V létě s množstvím značených stezek jak pro pěší turistiku, tak pro cyklisty. Pro milovníky zimních sportů jsou zde ideální podmínky. Začátečníci mají možnost využít náš vlastní lyžařský vlek. Pro pokročilé jsou k dispozici vleky vzdálené 150m od pensionu nebo SKI-busem z Velké Úpy do Pece pod Sněžkou. Množství stezek je k dispozici i pro běžkaře.
TOPlist