Pension Poezie - Poloha, Služby, Okolí

Pension Poezie

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Pension POEZIE se nachází v oblasti Kořenova zvané Tesařov. K objektu odbočíte ze silnice 10/E65 Tanvald-Desná-Harrachov na vrcholu kopce v Kořenově ve směru od Tanvaldu hned (0,4m!) za přechodem pro chodce doleva -( ve směru od Harrachova 0,4m před přechodem pro chodce doprava)- na místní asfaltovou cestu po modré turistické značce. Cca po 300m dojedete k parkovišti u penzionu POEZIE. U odbočky k pensionu na hlavní silnici je i zastávka přímých autobusů z Prahy (*s možností odvozu zavazadel, lyží i osob až k pensionu - 300 m). Vlaková zastávka je vzdálená cca 2km(*platí totéž).
Vybavení a služby
Pension má kapacitu 26 lůžek + 6 přistýlek v 8 pokojích (2,3,4 a s přistýlkou i 5ti lůžkové) s vlastní sprchou a WC. K dispozici je jídelna s barem a společenská místnost s kabelovou televizí. Pro děti je venku dětské hřiště a pískoviště, v letních dnech bývá k dispozici malý bazének (brouzdaliště). Objekt má vlastní (nehlídané) prostorné vyasfaltové parkoviště. Ubytování je se snídaní nebo s polopenzí. V případě skupinových pobytů (školky, školy apod.) zajišťujeme plnou penzi včetně pitného režimu. Snídaně je formou tzv. "švédských stolů" v široké nabídce různých typů potravin, večeře je tříchodová - polévka, hlavní teplé jídlo, dezert. V pensionu je možné bezdrátové PŘIPOJENÍ K INTERNETU ZDARMA (je-li Váš notebook vybaven Wi-Fi technologií)!

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Lyžařské podmínky: u pensionu je 350m dlouhá sjezdovka Bavorák s večerním lyžováním vhodná pro děti a mírně pokročilé lyžaře. Další možnosti náročnějšího sjezdového lyžování mimo Kořenov jsou v Rejdicích (cca 4km), Harrachově (8 km), Desné, na Tanvaldském Špičáku, v Pasekách n.Jiz. nebo v Rokytnici n.Jiz. V okolí jsou desítky kilometrů upravovaných běžkařských stop včetně Jizerské magistrály a krkonošských běžkařských cest. Stejné možnosti platí pro cykloturistiku. V prodloužené letní sezoně jezdí speciální cyklobus mezi Kořenovem-Harrachovem-Malou Úpou a zpět. V létě také lákají pěší výlety "do všech světových stran", hojnost borůvek i hub v turisticky velmi zajímavé, ale nepřelidněné oblasti. Další možnosti vyžití: bowling a bazén 300m od pensionu, rozhledna Štěpánka, minigolf, lanové centrum, technická rarita-ozubnicová železnice Tanvald-Kořenov-Harrachov, v Harrachově bobová dráha, tenisová hala, golf, minigolf, diskotéka, minipivovar, sklárna, důlní muzeum, v Jablonci přehrada, aquapark, muzeum skla a bižuterie, v Liberci zábavní centrum Babylon, ZOO, botanická zahrada,...
TOPlist