Pension Měšťanský dům

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Objekt stojí na náměstí ve Svobodě nad Úpou již od roku 1608. Původně sloužil jako strážní věž střežící brod přes řeku Úpu na staré zemské stezce, procházející z vlčického panství přes Svobodu nad Úpou a úbočím Rýchor dál do Slezska. Později byl kamenný objekt rozšířen a upraven na měšťanský dům s obchodem. Staré časy dnes připomínají renesanční klenby a původní kamenné zárubně v přízemí. V období po druhé světové válce tato vzácná stavba postupně zchátrala natolik, že jí hrozil úplný zánik. V roce 1995 jsme se pustili do její celkové rekonstrukce a po roce se nám podařilo tuto stavební památku zachránit.
Vybavení a služby
Pension nabízí ubytování ve 2 jednolůžkových a 12 dvoulůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny sprchovým koutem, WC, TV-Sat., ledničkou. Na pěti pokojích je možnost 1 až 2 přistýlek. K dispozici je i apartmán se dvěma ložnicemi (2 a 3 lůžka), obývacím pokojem (TV-Sat.,lednička), koupelnou a samostatným WC. Hotel Vám umožňuje pobyt s Vaším psím miláčkem.V celém objektu je wi-fi připojení. K hotelu náleží i samostatné parkoviště a dvě garáže.Stylově zařízená nekuřácká restaurace nabízí několik druhů piva a bohatou nabídku místních specialit. Nechybí ani vybraná jídla z české i mezinárodní kuchyně. Na objednávku Vám zde připravíme večeři z krkonošských specialit. Dva oddělené salonky s kapacitou 15 nebo 25 míst poskytují ideální podmínky pro pořádání nejrůznějších rodinných oslav nebo firemních jednání.V depandanci pensionu máme vlastní saunu a whirlpool, krytý venkovní gril pro 25-30 osob a Bowling-Club se čtyřmi drahami, kulečníkem a velkoplošnou TV-obrazovkou. Rádi Vám poradíme a pomůžeme při rozhodování o Vašem turistickém programu na jednotlivé dny a případně zajistíme zkušeného průvodce.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Nejbližší lyžařský vlek "Duncan" je vzdálen 2km od pensionu. (2 vleky dlouhé 400m, upravovaná sjezdovka pro děti a nenáročné lyžaře). Lyžařský areál – "Černá hora" v Janských Lázních 4km od pensionu (kabinová lanovka a 8 vleků, upravovaná sjezdovky i pro sportovní lyžování, celková délka sjezdových tratí je 4890m, kapacita vleků 4000 os./hod.). Ze Svobody nad Úpou jezdí po celou zimní sezónu zdarma SKIBUS do Janských Lázní. Zastávka je přímo před naším pensionem. Možnost zapůjčení lyží i kol přímo vedle pensionu.
TOPlist