EA Horský hotel Hájenka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Hotel je situován v mimořádně krásném prostředí centrální Šumavy v nejvýše položené šumavské osadě Filipově Huti na rozhraní Plzeňského a Budějovického kraje mezi obcemi Modravou a Kvildou.
Vybavení a služby
Nově zrekonstruovaný nejvýše položený hotel na Šumavě "Hájenka ***" v nadmořské výšce 1115 metrů nad mořem nabízí svým hostům vše, co očekávají od ideální dovolené. Hotel má vlastní parkoviště, úschovnu kol a lyží, hřiště na fotbálek, či volejbal a nezapomínáme ani na děti, které u nás najdou stolní fotbal, společenské hry či dětské hřiště a v neposlední řadě vynikající staročeskou kuchyni.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Zimní rekreace na Šumavě = běžecké lyžování. V oblasti centrální Šumavy je pravidelně strojově udržováno na 80km běžeckých tras a další desítky kilometrů jsou "prošlapány turisty" a každý ať závodník či úplný amatér si zde může najít tu "svou trasu". Léto patří na Šumavě především cykloturistice. Nesčetné cyklotrasy umožňují návštěvníkům Šumavy získat co možná největší množství prožitků ve velmi krátkém čase. Mírně zvlněný profil Šumavy okolo nadmořské výšky 1000 metrů umožňuje plnohodnotné sportovní vyžití jak náročným sportovcům, tak i méně zdatným návštěvníkům a rodinám s dětmi. Mezi velmi oblíbené trasy patří především trasa na "Poledník" vedoucí přes Modravu podél "Roklanského potoka", či k pramenům Vltavy přes Černou horu, nebo směrem na Kvildu a Borovou Ladu k "Chalupské slati". Zdatnější mohou přes hraniční přechod "Bučina" navštívit i sousední "Bavorský národní park", který nabízí též nezapomenutelné zážitky a pohled na Šumavu z "druhé" strany.
TOPlist