Modrokamenná bouda

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion se nachází v krásném prostředí Krkonoš na okraji paseky uprostřed lesního porostu necelé 2 kilometry od centra Janských Lázní přímo pod skalním útvarem Modré kameny ve výšce 787 m.n.m. Parkování je v létě zajištěno u penzionu, v zimě u hotelu v Janských lázních za 40,- Kč na den.
Vybavení a služby
Penzion byl nově kompletně rekonstruován v roce 2001 a jeho kapacita je 45 lůžek v 15 pokojích + přistýlky. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení a je vybaven televizí se sat.programy. K dispozici pro hosty též internet včetně zásuvky pro vlastní notebook. Restaurace pro 50 osob s tanečním parketem a krbem nabízí pro ubytované stravování formou polopenze ale také krkonošské speciality a výběr dezertů s borůvkami. V restauraci je též televizor a DVD, dále pak stolní fotbal a kulečník pro večerní zábavu. K dispozici je též sauna s bazénkem a východem do sněhu. V zimě osvětlená ledová plocha přímo u penzionu (20x10m). Takže brusle s sebou !!! Máme pro Vás též hřiště na nohejbal a volejbal, ruské kuželky, plácek na fotbal s bránami a pískoviště a houpačky pro děti. Dětské hřiště. Grill.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Kolem penzionu vedou značené běžecké a cyklistické trasy. V zimě opřádá Černou horu 50km upravovaných běžeckých tratí. Je zde též 3,5km dlouhá saňkařská dráha. Asi 150 m od penzionu se nachází 2 lyžařské vleky 400 a 600m dlouhé tzv. "Košťálka" s nočním lyžováním. Lanová dráha je od penzionu dostupná na lyžích tam i zpět. Nově v provozu "čtyřsedačka" Protěž a nová lanovka na Černou horu s osmimístnými kabinkami. První v ČR. Tímto se Janské lázně zařadily na první místo (spolu s Pecí pod Sněžkou a Špindlerovým Mlýnem) mezi lyž. středisky co se vybavenosti týče. Poslední jízdou sjedete až k boudě takže nemusíte vláčet lyže na ramenou. V létě zdarma doprava kol na Černou horu lanovkou.
TOPlist