Poloha a dosažitelnost

Mezinárodní centrum duchovní obnovy (dále jen MCDO) je samostatnou církevní právnickou osobou, jejímž zřizovatelem je Litoměřické biskupství. Prostory MCDO se nachází v budově bývalého františkánského kláštera z roku 1696 v malebném městečku Hejnice na úpatí Jizerských hor, kde se spojují staré poutní cesty z Polska, Německa a Čech. Celý objekt prošel nákladnou rekonstrukcí se zaměřením na bezbariérový přístup, a činnost centra byla slavnostně zahájena 5.ledna 2001.

  Vybavení a služby

MCDO na základě platných stanov nabízí pořádání kulturních, vzdělávacích, rekondičních, relaxačních nebo duchovních programů, vzhledem k úžasnému propojení s poutním kostelem Navštívení Panny Marie. Pro kompletní zajištění programů je v MCDO možnost ubytování, stravování či jednorázového občerstvení. Lůžková kapacita je pro 60 osob. Kapacita stravování 60–200 osob. Centrum zároveň disponuje velkou přednáškovou místností (aula), která je vybavena moderní technikou, a řadou menších místností vhodných pro pořádání různých workshopů či seminářů. Srdečně Vás v našem centru přivítáme!

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Okolí centra nabízí velké množství turistického i sportovního vyžití. Navštívit můžete spoustu krásných míst Jizerských hor jako Ořešník, Polední kameny, Frýdlantské cimbuří, vodopády černého potoka, Jizerskohorské bučiny atd. Zajímavé je jistě také navštívit moderní 20m vysokou rozhledu na Smrku (1124m n.m.), která byla pro veřejnost otevřena v roce 2003 a odkud je za krásného počasí rozhled po celém Frýdlantském výběžku. V teplých letních dnech jistě přijde vhod místní přírodní koupaliště, které je vzdálené přibližně 500m nebo 10minut chůze od Centra, nebo můžete využít cyklobusu a nechat se "vyvézt" na Smědavu a kochat se přírodou Jizerských hor ze sedla svého kola. Ve vzdálenosti 2km od centra jsou známé Lázně Libverda, kde můžete navštívit kolonádu, ochutnat místní kyselku, nebo vystoupat pár schodů a navštívit výletní restauraci Obří sud. Od Obřího sudu se můžete také na kole vydat ojedinělou cyklistickou stezkou Singltrek pod Smrkem a zažít nevšední zážitky při jízdě lesními stezkami. Síť stezek Singltreku v roce 2012 dosáhla již 80km! V zimních měsících se můžete vydat na 350m dlouhý lyžařský vlek pod svahy vrchu Ořešníku, který je vhodný zejména pro začátečníky a je vzdálený asi 10minut chůze od Centra, nebo můžete navštívit nově otevřený (sezóna 2008/2009) zimní areál Stog Izerskie vzdálený 20km od Centra / 8km od hraničního přechodu Nové Město pod Smrkem (20minut jízdy autem). Tento areál je vybaven 8 místnou kabinkovou lanovkou z Czerniawa Zdrój na Stóg Izerski u lázeňského městečka Swieradow Zdroj a více jak 2500m sjezdových tratí s umělým zasněžováním a umělým osvětlením. Nejen nepřízni počasí můžete navštívit 10km vzdálený Hrad a Zámek ve Frýdlantu, který začal již v polovině 13.století budovat rod Bibrštejnů. Zámek později patřil rodu Redernů, Albrechtu z Valdštejna, rodu Gallasů a Clam-Gallasů. Na Vaše společné výlety vám rádi zajistíme autobusovou dopravu, nebo pomůžeme najít vhodný spoj veřejné dopravy.

Zpět


TOPlist
  Mezinárodní Centrum Duchovní Obnovy
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Mezinárodní Centrum Duchovní Obnovy
Ceník ubytování a stravování