Medvědí bouda - Poloha, Služby, Okolí

Medvědí bouda

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Medvědí bouda se řadí mezi krkonošské horské boudy se zajímavou historií. Vznikla na počátku 19. století jako zařízení tzv. budního hospodářství, avšak záhy již spojeného s ubytováním pro návštěvníky hor. Do dnešní podoby, jež se mnoho neliší od původní, byla vcelku zdařile přestavěna v 70. letech minulého století, v současné době probíhá její postupná citlivá rekonstrukce. Bouda se nachází nad nejznámějším krkonošským městečkem Špindlerův Mlýn v nadmořské výšce 1060m na úbočí známého vrcholu Medvědín mezi potoky Dvorským a Medvědím v oblasti zvané Sedmidolí. Vzdálenost od středu městečka činí čtyři a půl kilometru, je tedy vhodná jak pro letní, tak i pro zimní rekreaci. Pro ubytované hosty nabízíme možnost nezpoplatněného parkování v letním období přímo u boudy, v zimním pak na vyhrazeném parkovišti v Medvědím koleni. Samozřejmostí je odvoz zavazadel i osob z Medvědího kolene na boudu i zpět.
Vybavení a služby
Medvědí bouda nabízí ubytování spíše pro méně náročné hosty v útulných, avšak nikoliv přepychových pokojích. Pokoje jsou převážně bez vlastní koupelny, mají pouze koutek s umyvadlem, zrcadlem a skříňkou. Ve šesti pokojích bylo již zřízeno vlastní sociální zařízení, pro ostatní pokoje se nalézají sprchy i záchody na podlažích. Všechna sociální zařízení, pokoje ve druhém a třetím patře jsou nově zrekonstruované. Bouda poskytuje přístřeší pro 120 hostů, jež lze rozšířit až na 145 lůžek. V restauraci, jež se nachází v přízemí objektu, vám nabízíme poctivou domácí staročeskou, resp. krkonošskou kuchyni - zásadně podle původních receptur a tedy bez jakékoliv chemie a náhražek. Jedli jste někdy Sejkory, Bejlík nebo třeba Kaldoun? A co třeba Krvavou bábu nebo Rozpeky se sralkama? I takováto jídla můžete u nás ochutnat. Jistě oceníte i domácí pečivo, zavařeniny, sádlo, škvarky a několikrát do roka i pravou zabijačku. Kromě dobrého krkonošského jídla vám nabízíme poctivé nepasterizované ryze české pivo Krakonoš z trutnovského pivovaru, založeného již v roce 1582. Naše bouda nabízí hostům vlastní vlek 160m dlouhý, trampolínu, stolní tenis, dětské hřiště, připravujeme i sportovní hřiště na míčové hry. V letním období je k dispozici také ohniště, kytara a od jara 2016 tee-pee s možností přespání. Nedílnou součástí boudy je lyžárna, botárna, dále společenská místnost, restaurace. Máme dětskou hernu plnou hraček, dětem půjčujeme na spaní plyšáky, miminkům postýlku. Také máme hernu pro ty větší či velké s elektronickými šipkami a fotbálkem, internetové připojení, herní konzoli X-box.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
O Špindlerově Mlýně se dá říci, že je to skutečně nejznámější horské středisko pyšnící se největším a jedním z nejmodernějších lyžařských areálů v Čechách. Přestože městečko leží uprostřed překrásné přírody Krkonošského národního parku, nabízí mnoho volnočasových aktivit, například bobová dráha, sáňkařská dráha, aquapark, terénní koloběžky mnoho dalších možností. Také jsou zajímavá další místa v okolí, jako Janské Lázně s novou Stezkou korunami stromů, nebo třeba Pec pod Sněžkou či Harrachov
TOPlist