Poloha a dosažitelnost

Hotel se nachází v jihozápadní části Šumavy nedaleko měst Sušice (cca 12km) a Kašperské Hory (cca 6km). Doprava: vlastní dopravu (parkoviště u hotelu), autobus - linka Sušice - Strašín, vlak - stanice Sušice a dále autobus. Z Prahy je možno využít autobusové spojení Praha - Na Knížecí, Strakonice, Sušice, Nezdice, Strašín, Sobešice a zpět.

  Vybavení a služby

Hotel disponuje 2-4 lůžkovými pokoji s vlastním soc.zařízením s maximální kapacitou 35 lůžek. Hotel je vybaven restaurací (50 míst), zahradní restaurací, letní terasou, venkovním bazénem s proti proudem, parkovištěm, společenskou místností s videoklubem, hernou s biliárem, stolním tenisem a elektronickými šipkami. Na rozlehlém oploceném pozemku je travnaté hřiště pro míčové hry / volejbal, nohejbal, tenis, malý fotbal - branky. Velké ohniště pro opékání buřtů, ale i pro příjemné posezení u ohně.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

V řadě okolních vesnic je možno sledovat lidovou architekturu. Tipy na výlet: Kašperk, Pustý hrádek (zřícenina naproti hradu Kašpek), Strašínský kostel (románsko-gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie barokizován v 18.stol.), Strašínská jeskyně (přírodní památka), Mrázové stěny u Lazen (skalní útvary), rozhledna Javorník, Sedlo-u Albrechtic (druhé nejvýše položené laténské hradiště v Čechách), Obří hrad (nejvýše položené keltské hradiště), přírodní rezervace Amálino údolí, přírodní rezervace Nebe, Kašperské Hory (ve městě se nachází Muzeum Šumavy), Sušice (historické město). Naučné stezky: Šumavskými vesnicemi, Zlatokopecký okruh, Okruh Kašperk, Javorník-Nad Zavírkou, Vlastivědný okruh: Národní park Šumava: Povydří (1.zóna NP Šumava v hlubokém údolí divoké řeky Vydry, kamenná moře, skaliska různých tvarů a jmen - Baba, Mnich,...), Modrava (horská obec rozložená v nadmořské výšce 980m, rekreační středisko. Od r. 1827 se tu zpracovávalo rezonanční dřevo na výrobu hudebních nástrojů.

Zpět


TOPlist
  Lesní hotel Strašín, Lazny
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Lesní hotel
Ceník ubytování a stravování