Poloha a dosažitelnost

LAZY RIVER HOSTEL leží přímo pod hradem, na který skýtají výhled okna jeho pokojů (kromě 1, z toho je výhled na střechny domú stojících na náměstí). Klid malebného městečka je zde většinou rušen pouze zvukem nedaleko hučícího jezu na řece. • Doprava autobusem: dopravit do Lokte se můžete nejprve přímou linkou Student Agency do Karlových Varů, zbylou vzdálenost překonáte místním autobusem. Cesta z Prahy trvá okolo 3h. • Doprava vlakem: vlaková zastávka se nachází cca 10 min pěšky od hostelu. • Doprava autem: přímou cestou po E48, R6 na Karlovy Vary, v Karlových Varech sjedete odbočkou na Sokolov a Cheb, taktéž E48, R6, asi po 8km je již k vidění cedule Loket, pak už jsou to od sjezdu z dálnice asi jen 2km k nám. Cesta autem z Prahy zabere asi 140km a 2h. Parkování před LRH je možné. GPS: 50.1864175N, 12.7544800E

  Vybavení a služby

Pokoje jsou jednoduše vybaveny, po celém hostelu funguje wifi (v ceně). Hostel disponuje společným sociálním zařízením - tzn. jedna koupelna a dvě toalety. Kuchyň je taktéž společná pro všechny hosty. Je plně vybavená - sporák, trouba, rychlovarná konvice, lednice, mrazák, nádobí. Celkem je zde 13 míst k sezení + máme k dispozici jednu dětskou židličku. Vždy je k mání čaj a káva (v ceně). V horním pokoji jsou krbová kamna s troubou, ostatní pokoje jsou vytápěny ustředním topením. Pro ty, co by rádi podnikli výpravu po okolí, je zde zapůjčení celkem pět kol a dvě dětské (cena je 150 Kč/den/kolo). Parkování je možné před hostelem (v ceně). Našim hostům je k dispozici také knihovna převážně s tituly v anglickém jazyce, také je možné si zapůjčit karetní a deskové hry či projektor na promítání filmů.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Lazy River Hostel se nachází 50 metrů od hradu Loket, který je otevřen po celý rok. V prostorách hradu se často pořádají konzerty a jiné kulturní akce. Procházky po městě a nedalekých vyhlídkách jsou velice poetické, i Johann Wolfgang von Goethe byl okouzlen tímto místem. Další nemalé kulturní akce se konají v přírodním divadle, jehož dominatní kulisou je řeka a hrad stojící na skále za jevištěm. Hlavní cyklostezkou se proti proudu řeky Ohře dostanete do Královského Poříčí, kde najdete Statek Bernard s minizoo, restaurací a dílničkami (dřevo,potisk,svíčky). Po proudu řeky nejdříve potkáte Svatošské skály, které jsou ideální na lezení a dále Dětský ráj, kde je velká nafukovací trampolína, malé lanové centrum a bazének. Restaurace Jan Svatoš se nachází přímo naproti skalnímu útvaru. Dále je to asi 4km do Karlových Varů (lázně). Z Lokte vedou turistické trasy skrz CHKO Slavkovský les. Po řece můžete vyplout přímo z Lokte na kanoi či raftu a dojet např. do Karlových Varů.

Zpět


TOPlist
  Lazy River Hostel Loket nad Ohří
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Lazy River Hostel
Ceník ubytování a stravování