TOPlist

Krkonošská chalupa - Pekelsko

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa - památkově chráněná z r. 1765 stojí na okraji rozsáhlých lesů v řídce obydlené části osady Háje nad Jizerou. Cca 200 m od chalupy protéká řeka Jizera. Dosažitelnost nejlépe autem. Možný je i autobusový spoj Semily - Jilemnice zastávka Háje nad Jizerou a potom pěšky cca 1km. Jezdí i přímé spoje z Prahy. Popis příjezdu: Cestou ze Semil do Jilemnice podél řeky Jizery minete dřevěný zastřešený most, potom ocelový obloukový most a přijedete k ocelovému mostu za kterým je Textilní úpravna a barevna GERL. Přejedete tento most a za ním odbočíte doleva (rovně je brána do firmy GERL). Na dalších 5-ti křižovatkách obecních cest budete odbočovat vždy vpravo, až přijedete do místa (cca 1km od mostu), kde se cesta mírně svažuje dolů. Po levé straně je rodinný domek čp.31 a nad ním chalupa. V rodinném domku bydlí provozovatelka chalupy. GPS souřadnice chalupy: N 50°36´35" E 15°25´18".
Vybavení a služby
V chalupě je připojení na internet WIFI. V roce 2017 proběhla v interieru chalupy rekonstrukce. Objekt byl vybaven novým nábytkem a byla nainstalována krbová kamna. Chalupa je vybavena koupelnou s WC, kuchyní, obývací částí a malou ložnicí. V kuchyni je kuch. linka se dřezem, jídelní stůl pro 6 osob, el.sporák, kompletni sada nádobí, rychlovarná konvice ,mikrovlnná trouba. Kuchyň je částečně oddělena od obývací části, ve které jsou i 3 lůžka, křesla a televize se sat. vysíláním. Další 2 lůžka jsou v malé ložnici. V chalupe jsou k dispozici mapy, informace a tipy na výlety do blizkého i vzdáleneho okolí, pro každého se něco najde. U chalupy se nachází ohnište, přenosný gril,houpačka a pískoviště. Parkovat je možno v létě i v zimě až u objektu. Kola pro cyklisty je možno uschovat přímo v chalupě. Kdo rád skáče, je k dispzici u chalupy trampolína. K dispozici je také zapuštěný bazén 6x3m s podhladinovým světlem a slanou vodou.U bazénu je sprcha a madla pro snadnější výstup starších osob. V zimě je nad chalupou vhodný svah na bobování a sánkování.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Poloha chalupy je výhodná pro výlety do Krkonoš ale i do Českého ráje. Nejbližší okolí umožňuje procházky údolím Jizery nebo hlubokými lesy v okolí. Chalupa je v klidném prostředí a romantici mohou navečer sledovat, jak se nedaleko chalupy pasou srnky. Nenáročné horolezecké terény do 1km. Vhodné podminky pro cyklistiku. Vzdálenost lyžařských center: od 5km-25km. V Bozkově - 12km je možno navštívit největši dolom. jeskyně u nás, rozhledna Kozákov - 10km, kamenná rozhledna Zalý v Krkonosich-15km, krytý bazén se saunou v Jilemnici - 8km, kde se také nacházejí upravené běžecké tratě a ručně vyřezávaný pohyblivý betlém. Tři obrácené zvony zvoni každou neděli v poledne v Rovensku pod Troskami - 16km. Radvánovice (20km) areál ŠŤASTNÁ ZEMĚ, je to přírodní zábavní park, který nabízi netradični možnosti využití volného času - děti se určitě nudit nebudou. Při nepřízni počasí solná sauna/masáže vzdálená 5km ve Víchové nad Jizerou. Na Malé Skále možno zapůjčení loděk a apod. Restaurace, pošta a obchod s potravinami jsou vzdálené 1km.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 20 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz