Končiny

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází na polosamotě mezi obcemi BUŘANY a FRANTIŠKOV nedaleko ROKYTNICE NAD JIZEROU a JABLONCE NAD JIZEROU. Leží poblíž unikátní technické památky Janatova Mlýna u celoročně udržované klidné místní komunikace na břehu Františkovského potoka, v nadmořské výšce 580m.
Vybavení a služby
Nově uváděno na trh po rekonstrukci v roce 2008. Individuální a rodinné pobyty. Vhodné pro pořádání kurzů, soustředění, seminářů, akce s dětmi. Kapacita pokojů 5, 3+2, 5, 4, (možnost rozšíření o pokoj s dalšími 3-mi lůžky a pokoj se 4 lůžky) vše s vlastním příslušenstvím. Dobře vybavená kuchyň s dvěma lednicemi, velká společenská místnost s kachlovými kamny, herna s kulečníkem. Dobře dostupné v létě i v zimě, parkování pro šest aut přímo u objektu. Klidné, romantické místo u potoka, ohniště, gril. Po domluvě psi nebo jiní domácí mazlíčkové vítáni. Topení elektrokotlem, paralelně kotel na tuhá paliva. Od sezóny 08/09 nalé wellness a sauna pro pět až sedm lidí. TV, SAT, VCR, DVD.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Sjezdové lyžování (i noční) areály Lysá Hora, Horní Domky, Kamenec, Šachty, Poniklá, Paseky, Rejdice, Bahýnka, Studenov, Aldrov, Harrachov, Horní Mísečky/ Medvědín, vše do 5-15 minut jízdy autem, Kamenec, a Rokytnice nad Jizerou omezeně dostupné i pěšky nebo linkovým autobusem. Běžky – Lysá Hora a hřebeny Krkonoš (lanovkou na Lysou Horu nebo Horní Domky 30min.), dále pak Vosecká Bouda (2,5 hod), Dvoračky (1 hod.), Labská Bouda (1,5 hod.), Vrbatova bouda (1,5 hod.), Rezek (2 hod.), Harrachov (2 hod.), Jizerské Hory. Možno i přímo od chalupy přes Dvoračky, vše plus 2,5 hod. Za den lze absolvovat pohodlně prakticky jakýkoliv okruh západní a střední částí Krkonoš, včetně Špindlerova Mlýna. Pěší túry, cyklistika přímo od chalupy, dobrý přístup na hřebeny Krkonoš i do Jizerských hor, jak pěšky, tak lanovkou, tak autem; Harrachov a Mumlavský vodopád; Rokytnice a Huťský vodopád, bouda na Rezku, Dvoračky, Bratrouchov, Vosecká bouda, Labská bouda, Vrbatova bouda, Mísečky, Špindlerův Mlýn, muzeum v Pasekách, v Jilemnici a ve Vrchlabí. Koupaliště v Jablonci n. Jizerou. Vláček údolím Jizery do Jilemnice. Vodácké aktivity na Jizeře. Bozkovská jeskyně, Kozákov a polodrahokamy. Rozhledna Štěpánka (Hvězda), Vyhlídka na Stráži. Letní dřevosochání ve Františkově (začátek července), Dřevosochařská naučná stezka. Jezdecké příležitosti na koňské farmě přímo v Buřanech (celoročně). Restaurace (vyhlášená bouda "HÁSKOV", penzion "U nás")cca 20 minut chůze od chalupy. Unikátní možnost návštěvy veřejnosti dosud nezpřístupněné technické památky JANATŮV MLÝN s malou vodní elektrárnou.
TOPlist