Jizerka č.p.2 - Ekologické školící středisko - Poloha, Služby, Okolí

Jizerka č.p.2 - Ekologické školící středisko

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Jizerka č.p.2 se nachází v Jizerských horách, osada Jizerka spadá pod obec Kořenov. Přímo na Jizerku dojedete autem přes Horní Polubný, nebo vlakem do Kořenova a potom cca 7km pěšky, nebo autobusem do Horního Polubného a potom cca 6km pěšky. V zimě se silnice na Jizerku pravidelně udržuje. Kalendář obsazenosti je k dispozici zde: https://www.google.com/calendar/embed?src=millerova.net_6g95c6p9d7ptboo9mvehe8uuvg@group.calendar.google.com&ctz=Europe/Prague&gsessionid=OK
Vybavení a služby
Jizerka č.p.2 má kapacitu ubytování 26 lůžek s možností přistýlek, celkově zařízenou kuchyni, společenskou místnost - jídelnu s krbem, přdnáškový sál vybavený pro konference - školení také s krbem, 7 WC a 1 WC pro invalidy, 4 sprchy, zamykatelný prostor pro úschovu kol a lyží, venkovní ohniště. U objektu je parkoviště pro hosty střediska. Na Jizerce je půjčovna kol, lyží, sněžnic a sportovní hala.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Jizerka je vhodným místem pro návštěvu ve všech ročních obdobích. Přímo Jizerkou prochází 2 udržované cyklostezky, pro pěší turisty je zde mnoho značených tras s atraktivními cíly (NS Bukovec, hora Smrk, přehrada Souš, polské Orle atd.). Na Jizerce je muzeum Jizerských hor. Pro vyznavače běžeckého lyžování je v zimním období v okolí Jizerky mnoho udržovaných tratí - Jizerská magistrála. Velké množství sjezdovek je v nedalekém Harrachově, Kořenově. Na Jizerce je otevřený hraniční přechod do Polska.
TOPlist