Poloha a dosažitelnost

Navštivte překrásnou oblast „Český ráj“, jednu z nejpozoruhodnějších krajinných formací střední Evropy, která byla v roce 1955 vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí a v roce 1999 oblast Hruboskalsko i přírodní rezervací. Je to území nezvyklých pískovcových „skalních měst“, borových lesů, klidných jezírek a rybníků, zámků a hradních zřícenin, unikátní lidové architektury a mnoha dalších zajímavostí. Celodenní pěší túry v této pohádkově nádherné a romantikou vonící krajině, nebo jen krátké procházky po nejbližším okolí hotelu. Při pohledu do mapy zjistíte, že okolní krajina je přímo stvořena pro cyklistické výlety do širokého okolí s možností volby tras podle jejich délky a obtížnosti. I v případě koupání je z čeho vybírat. Četné rybníky v kouzelné krajině lemovány skalnatými a lesnatými břehy lákají k osvěžení. Pro vyznavače pískovcového lezení jsou zde k dispozici snad všechny druhy obtížností -to vše a ještě více k prožití příjemné dovolené nebo víkendu Vám nabízí Hruboskalsko. Hotel Štekl má ideální polohu přímo v srdci přírodních krás, v těsném sousedství zámku Hrubá Skála, pouhou půl hodinu od vlakové a autobusové zastávky, a je snadno dostupný i vlastním automobilem.

  Vybavení a služby

K dispozici jsou 2-4 lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV,v pokojích pak možnost připojení k internetu. Pro rodiny s malými dětmi jsou k dispozici dětské postýlky a v restauraci pak dětské sedačky. Parkování je možné bezplatně v areálu hotelu. Snídaně je v ceně ubytování. Součástí hotelu je i hotelová restaurace a v létě také zahradní restaurace.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný  Rekreace a služby v okolí

Hotel se nachází v samém centru Českého ráje, v blízkosti hruboskalského skalního města, na Hrubé Skále začínají mnohé cyklistické i turistické trasy různých obtížností, v hotelové recepci lze objednat zapůjčení horských kol, 10min. chůze od hotelu je nově vybudovaný tenisový kurt s umělým povrchem, 3km od hotelu je statek s možností výuky jízdy na koni, z nedalekého města Jičína lze uskutečnit vyhlídkové lety nad Českým rájem, na nedalekém Kozákově je pak možné absolvovat výuku na svahových padácích či v blízké Čertoryji vyzkoušet lanovou dráhu. Při nepřízni počasí je ve 25km vzdáleném Liberci známý aquapark.

Zpět


TOPlist
  Hotel Štekl Hrubá Skála
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Hotel Štekl
Ceník ubytování a stravování