Poloha a dosažitelnost

Díky své zeměpisné poloze bývá město nazýváno vstupní bránou do Českomoravské vrchoviny. V územním rozdělení pak patří k Pardubickému kraji, do okresu Svitavy (16km západně od Svitav). Město je zasazeno do mírného údolí, které je obklopeno hospodářskou půdou plynule přecházející v louky a lesy. V blízkosti města (3km) prochází hranice CHKO Žďárské vrchy. Město má v současnosti cca 9 300 obyvatel.

  Vybavení a služby

Dvou- a tří-lůžkové pokoje s nádherným výhledem na historickou část města, nebo na okrajové části města Polička a přilehlou přírodu. Součástí každého pokoje je předsíň, šatna, sprchový kout, WC, balkon. Některé jsou vybaveny BTV. K dispozici je i hotelová restaurace, v létě s venkovním posezením, salonek (25 osob) a hotelové parkoviště.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

Město nabízí dobré kulturní i sportovní vyžití. V průběhu roku jsou zde pořádány četné kulturní akce a festivaly (Polička 555, Martinů Fest, Jazz Fest, Rockoupání ...). Nejen sportovci ocení plavecký bazén, tenisové kurty, minigolf, koupaliště, bowling, tři sportovní haly, sjezdovku, značené turistické a cyklo trasy, v zimě i trasy běžkařské.

Zpět


TOPlist
  Hotel Opus Polička
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Hotel Opus
Ceník ubytování a stravování