Poloha a dosažitelnost

Obec Peruc je místo, které je historicky spjato s romanitckou pověstí o setkání knížete Oldřicha a prosté dívky Boženy. Ti se stali rodiči Břetislava, díky němuž vládli Přemyslovci dalších 300 let. Historie zanechala v Peruci nemálo památek. Nejznámější je určitě zastřešená, pseudogotická Boženina studánka a mohutný 1000 let starý Oldřichův dub. Pobyt v Peruci můžete spojit s návštěvou zdejšího zámku se zámeckou zahradou, kde si můžete prohlédnout i Muzeum české vesnice. Přijet k nám můžete osobním automobilem od Prahy nebo od Chomutova po silnici č.7, kde v obci Třebíz odbočíte na silnici č.237, směr Klobuky, Telce a Peruc. Směr od Libochovic je po silnici č.237 na Poplze, Evaň a Peruc. Budete-li cestovat vlakem, vystoupíte na nádraží v Peruci. Hotel je vzdálen cca 2km od nádraží. Pokud nám dáte informaci o hodině Vašeho příjezdu, můžeme Vás od nádraží do hotelu dopravit. Cestování autobusem je možné přes Louny do Peruce. Zastávka je cca 50m od hotelu

  Vybavení a služby

K ubytování vám můžeme nabídnout 11 pokojů, které mají vlastní koupelnu a WC. Pokoje včetně ceníku můžete vidět na našich stránkách. Stravování můžeme nabídnout dle požadavku hosta formou polopenze, nebo plné penze. Snídaně je započtena v ceně ubytování. K příjemnému a pohodlnému posezení můžete využít i bar, jež nabízí klasické barové menu, včetně různých chuťovek. Tento prostor je jako jediný kuřácký. Hotel je vybaven soláriem, dále si můžete objednat masáže. Ve volných chvílích si můžete zahrát kulečník nebo stolové hry, které jsou k zapůjčení v recepci. Pro ty nejmenší hosty je zde připraven dětský koutek, kde se mohou děti skvěle zabavit. Hotelová restaurace s kapacitou 40 míst je ideální pro pořádání svatebních hostin, rodinných oslav, firemních večírků, školení či prezentací. Pro větší skupiny můžeme připravit zahradní grilování s posezením na zahrádce.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Tato oblast je ideální jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku. V okolí můžete navštívit celou řadu památek, jako například zámek v Peruci, zámek v Libochovicích, hrad Házmburk, chrám sv. Mikuláše v Lounech. Koupání je možné na koupališti, vzdáleném cca 300m. V okolí hotelu jsou prijemné kratší nebo delší procházky spojené s houbařením. Zajímavé jsou i výlety na kopce Českého středohoří. Na hoře Raná můžete vidět různé formy bezmotorového létání. (Rogala, padáky, větroně). Na hoře Oblík můžete na jaře obdivovat celou řadu chráněných rostlin.

Zpět


TOPlist
  Hotel Oldřichův Dub Peruc
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Hotel Oldřichův Dub
Ceník ubytování a stravování