Horská chata Vitiška - Poloha, Služby, Okolí

Horská chata Vitiška

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata je položena na vrcholu hřebenu s pohledem do údolí směrem na Duchcov a okolí. 6km západně od Cínovce a 3km východně od Nového Města a 2km nad Mikulovem. Chata leží zhruba 3km od německé hranice, přechod Cínovec, Moldava. Autobusová doprava jezdí denně Praha - Moldava, zastávka Mikulov rozcestí Vitiška nebo vlakem Most - Moldava zastávka Nové Město. Autem Teplice - Hrob - Mikulov - Vitiška nebo Teplice - Cínovec - Vitiška.
Vybavení a služby
Dvou až šesti lůžkové pokoje s toaletami a sprchami na patře. Restaurace, kulturní místnost, možnost pořádání oslav, svateb a školení. Ideální pro rodinné pobyty. Připojení internetu. Možnost ubytování se psem.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Chata se nachází v rekreační oblasti Bouřňák. V blízkém okolí 6 vleků včetně lyžařských svahů pro začátečníky a náročné. Východisko běžkařských a cykloturistických tras (těsně u chaty je Krušnohorská magistrála). Ideální podmínky pro zimní i letní rekreaci. Houbaření, borůvky, výlety do Cínovce, Německa, Teplic. V létě možnost koupání na Cínovci ve vodě z rašelinišť.
TOPlist