Horská chata Tesla - Poloha, Služby, Okolí

Horská chata Tesla

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata se nachází v rekreační osadě Mariánská, 3km od Jáchymova, 8km od Božího Daru, 20km od Karlových Varů. Dostanete se k nám autem, třikrát denně busem z Karlových Varů (zastávka cca 200m), vlakem do Ostrova a dál busem, a pěšky nebo na kole.
Vybavení a služby
Ubytovací kapacita je 35 lůžek. Nachází se zde 8 pokojů (2x6 lůžek, 5x4 lůžka, 1x3 lůžka), 3x koupelna, 3x WC, 3x kuchyňka (sporák, lednice, mikrovlná trouba, rychlovarná konvice a veškeré nádobí), 1x společenská místnost s TV, wi-fi, 1x obytná veranda s TV - zde povoleno kouření, lyžárna (kolárna). Přímo před chatou se nachází parkoviště pro cca 10 aut, zákoutí s ohništěm, grilem a dětským hřištěm. Domací mazlíčky si k nám klidně můžete vzít s sebou.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V okolí se nachází mnoho přírodních zajímavostí a kulturních památek, např. Božídarské rašeliniště, Ježíškova cesta Boží Dar, Klínovecká rozledna a Jáchymovské muzeum. V zimním období je v okolí v provozu několik lyžařských areálů (Klínovec, Plešivec, Náprava, Boží Dar - Novako, Neklid) , půjčovna lyží a snowboardů. Každý den je zde v provozu Skibus Mariánská-Klínovec. Dále jsou k dispozici běžecké areály Eduard (4km), Jahodová louka (6km) a Fichtelberg (10km). V letním období je tato oblast vhodná k cykloturistice, turistice, sběru hub, borůvek apod., ale samozřejmě i k pasivnímu odpočinku. Přímo v osadě se nachází tenisový kurt, půjčovna jízdních kol a lezecká stěna. Funguje zde několik restaurací a je možno si nechat dovézt jídlo z nedaleké pizzerie.
TOPlist