Horská chata Slunce

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata se nachází na jižní stráni Prostřední Výsluní v nadmořské výšce 900m. V letním období lze zdarma parkovat přímo u chaty, v zimním období na placených hlídaných parkovištích ve Velké Úpě, možnost přepravy zavazadel sněžným skútrem nebo čtyřkolkou s pásy.
Vybavení a služby
Hostům je k dispozici společenská místnost (jídelna) s krbem, samostatná klubovna, WIFI, uzamykatelná lyžárna (úschovna kol), sauna s terasou a ochlazovacím bazénkem, v létě vyhlídková terasa a letní kuchyň s prostorným krbem a možností grilování. V případě skupinových pobytů jsme schopni zabezpečit naprosté soukromí bez přítomnosti dalších rekreantů na chatě. Stravování: pro vlastní vaření poskytujeme kompletně vybavenou a nově zrekonstruovanou kuchyň: 2 kombinované sporáky s troubou, 2 mikrovlnné trouby, 2 ledničky, myčka, varné konvice, pípa na 2 sudy s chlazením, dostatek nádobí na vaření i servírování. V prostorné spižírně s pultovým mrazákem lze v chladu uložit potraviny do rozměrných regálů, k dispozici rovněž uzavíratelné boxy na potraviny. Široká nabídka rychlého občerstvení a cenově přijatelného stravování v blízkém okolí. Zdravý horský vzduch, vynikající podmínky pro lyžování a romantiku typické horské chalupy s teplem a vůní hořících polen v krbu ocení zejména milovníci hor a skupiny, které upřednostňují nerušenou dovolenou před komfortem a chtějí si sami vařit. Možnost pronájmu celé ubytovací kapacity za zvýhodněných podmínek.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Zima: Sjezdovky Lyžařského areálu Skiport Velká Úpa - cca 300 m od chaty s dojezdem na lyžích k chatě v obou směrech: 1500m dlouhá nová třísedačková lanovka, 5 lyžařských vleků pro zdatné lyžaře i začátečníky, večerní lyžování, umělé zasněžování, od sezóny 2012-2013 součástí SKI Resortu Černá Hora-Pec: 7 lanovek, 33 lyžařských vleků na společný skipas, přes 40 km sjezdových tratí, přeprava skibusem. Nedaleko je také Ski areál Pěnkavčí vrch. Snowpark, půjčovny lyží a lyžařská škola (lyže, snowboard) v okolí. Další možnosti večerního lyžování: sjezdovka Javor v Peci pod Sněžkou, sjezdovka v Mladých Bukách 8km. Možnost kratších výletů i hřebenových túr na běžkách, upravované běžecké tratě: okruhy kolem Pěnkavčího vrchu, další v areálu Černá hora, Malá Úpa. Bowling a relaxcentrum přímo ve Velké Úpě, sportcentrum v Peci pod Sněžkou: bazén, squash, ricochet, vířivá vana. Nově otevřený Relaxpark Pec pod Sněžkou: horská bobová dráha, skluzavky, trampolíny, jízda na kladce, lanový park. Léto: Ráj milovníků hub a lesních plodů , příjemné večerní posezení s možností grilování na vyhlídkové terase před chatou. Ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku, možnost hřebenových túr i méně náročných výletů do východních i západních Krkonoš (vrchol Sněžky 6km). Bowling, půjčovna horských kol ve Velké Úpě, sportcentrum v Peci pod Sněžkou: bazén, ricochet, squash, vířivá vana. Nově otevřený Relaxpark Pec pod Sněžkou: horská bobová dráha, skluzavky, trampolíny, jízda na kladce, lanový park. Možnosti koupání v přírodě: lesní plovárna Mladé Buky, letní koupaliště Dolce u Trutnova.
TOPlist