Poloha a dosažitelnost

Autobusová zastávka ČSAD a parkoviště je přímo u dolní stanice lanovky Velká Úpa - Portášovy boudy. V létě je možné parkování pro osobní auta přímo u chaty. V zimě se pro přepravu z Velké Úpy používá lanovka (do 17:00), sněžná rolba nebo sněžný skútr.

  Vybavení a služby

Ubytovací kapacita 80-90 osob. Ubytujeme Vás v nově zrekonstruovaných pokojích nebo apartmá pro 2, 3 a 4 hosty nebo v ubytovně pro 11 a 13 hostů. V chatě je resturace s barem s celodenním provozem pro 55 hostů a jídelna pro 50 hostů. Pro děti do 6-ti let je k dispozici dětský koutek, kde se děti mohou zabavit i bez rodičů. V restauraci hraje Jukebox k poslechu i tanci. Kulečník, šipky, stolní fotbal. V prvním patře je společenská místnost pro 50 hostů s televizí, videem, pingpongovým stolem, fotbalem a dalšími možnostmi společenského vyžití. Kuchyně nabízí široký výběr klasických českých a italských jídel, které jsou nabízeny formou polopenze, plné penze nebo výběrem z jídelního lístku. Pokud Vás neuspokojí jídelní lístek, lze přípravit na Vaše přání různé druhy diet a specialit. Nápojový lístek nabízí široký sortiment nealkoholických a alkoholických nápojů včetně míchaných.

  Rekreace a služby v okolí

Během zimní sezóny lze aktivně provozovat sjezdové lyžování, snowboarding, běh na lyžích, ostatní zimní sporty i vysokohorskou turistiku. Při nepřízni počasí lze posedět v restauraci či u baru, hrát šipky, pingpong a další společenské hry nebo využít vlastní saunu s bazénem. Svah přímo na kterém je postavena chata je vybaven osmi lyžařskými vleky od 250 do 1000 metrů. Přímo u chaty je výstupní stanice vleku (450m) a asi 50m po vrstevnici je možno přejet na druhý vlek (250m). Po tomto svahu je možné lyžování až k dolní stanici lanovky Portášky-Velká Úpa a to v délce cca 1750 metrů. Na nejkratším vleku je při dostatku sněhu otevřen snowboardpark umožňující dostatečné vyžití snowboardistů při zachování bezpečnosti ostatních lyžařů. Pro začátečníky a děti jsou pořádány lyžařské školy a kurzy.

Zpět


TOPlist
  Horská chata Portášky Velká Úpa
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Horská chata Portášky
Ceník ubytování a stravování