Horská chata Matylda

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Rekreační oblast Mariánská v Krušných horách se nachází nedaleko nejvýše položené obce ČR Božího Daru a lázeňského města Jáchymov. Do Mariánské je přímé sezóní autobusové spojení z Prahy.
Vybavení a služby
Chata Matylda, která se nachází v samotném centru obce, nabízí ubytování v 6 dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a sociálním zařízením, s možností přistýlky. Našim nejmenším hostům pak rádi poskytneme cestovní postýlku. V přízemí je k dispozici společná jídelna s plně vybaveným kuchyňským koutem, lednicí a smart televizí bez kabelového připojení. Prostorná vstupní místnost slouží zároveň i jako úschovna lyží a jiného sportovního náčiní. Samozřejmostí je připojení Wi-fi po celém objektu.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Ze hřebenu nad Mariánskou (cca 700m od objektů) vede 5 sjezdových tratí se třemi vleky, umělým zasněžováním a večerním lyžováním. Z návsi odjíždí skibus na Neklid a Klínovec. Pro děti vyžití při sáňkování a bobování na okolních loukách. • Běžecké lyžování - z místa snadno dosažitelné stopy Krušnohorské magistrály. Blízký biatlonový areál s upravenými okruhy a další nabídkou na www.arealeduard.cz • Turistika - od lehkých vycházek po loukách a lesích v nejbližším okolí až po náročnější tůry po hřebenech. • Cykloturistika - výborné terény po označených cestách, nenáročné trasy po relativně plochém hřebeni trati Krušnohorské magistrály až po těžké trasy po úbočích hor. Specialitou je sjezdová trať pro horská kola i s lanovkou přímo z Klínovce. • Koupání - v létě přímo v Mariánské v místním rybníku - hlavně pro děti a v okolních přírodních koupalištích, v zimě kryté Aquacentrum Agricola v Jáchymově.
TOPlist