Horská chata Krakonoš

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata se nachází nad Pecí pod Sněžkou a Černým Dolem, v létě je možný výjezd autem z obou směrů. Nejvýhodnější je cesta z Pece pod Sněžkou, kde se nachází autobusové nádraží. Vlakové spojení je do Svobody nad Úpou a odtud autobusem 10km. V omezeném množství je možnost, po předchozí domluvě, parkovat u chaty. V zimním období je chata přístupná pouze rolbou a nebo skútrem, které zajištují dopravci z obou směrů.
Vybavení a služby
Chata má k dispozici 15 pokojů, na každém pokoji je umývadlo s teplou a studenou vodou. WC a sprchy jsou společné na patře a to samostatně pro muže i ženy. Pokoje jsou dvou, tří a čtyřlůžkové. Tří a čtyřlůžkové jsou vybaveny patrovými postelemi. V chatě je restaurace s nabídkou moravských specialit. Pro ubytované nabízíme polopenzi, snídaně - raut a večeře - polévka, výběr ze dvou jídel a moučník nebo salát. Přístup na internet je v celé chatě zdarma. V zimním období je k dispozici sjezdovka s vlastním vlekem vhodná pro děti a začínající lyžaře.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V okolí se nachází sjezdovky, nejbližší, mimo tu naši, je 500m. Možnost výběru běžkařských tratí. V létě je prostředí vhodné pro turistiku i pro cyklisty, v Peci pod Sněžkou je bobová dráha, lanovka na Hnědý vrch a samozřejmě nově otevřená kabinková lanovka na Sněžku. Od nás je lehce dosažitelná lokalita Černé Hory a Jánské Lázně. V okolí je pak možnost návštěvy ZOO Králův Dvůr, Muzea v Trutnově, v Jilemnici, koupaliště v Trutnově nebo termální bazén v Jánských Lázních.
TOPlist