Poloha a dosažitelnost

Horská chata Dům sv. Josefa leží v krásném prostředí na travnatém hřebeni Gruně (810m) v klidné části chráněné krajinné oblasti Moravskoslezských Beskyd. Objekt je dobře dosažitelný, v těsné blízkosti přístupové cesty ze Starých Hamer. Převýšení z Hamer na hřeben je 300 metrů. V zimě nutné sněhové řetězy. Ze Starých Hamer je dobré autobusové spojení – zastávka „Most“ (případně „Stýskalonka“ nebo „Jamník“). Cesta k chatě po zelené značce.

  Vybavení a služby

UBYTOVÁNÍ: Celoročně chata nabízí ubytovací kapacitu 60 lůžek ve dvou propojených budovách. Původní část chaty disponuje 42 lůžky. Pokoje se nachází v prvním a druhém patře. Zcela nově rekonstruované sociální zařízení je společné na každém poschodí. Nová část chaty je s původní budovou propojena vnitřními dveřmi. Nabízí ubytování v apartmánech s kapacitou 1x4 lůžka, 2x4 lůžka a 2x3 lůžka. Apartmány mají samostatné sociální zařízení a individuální vytápění. V přízemí je zajištěn bezbariérový přístup. Oběma budovám slouží společná jídelna s krbem a malé občerstvení (bufet). STRAVOVÁNÍ: Plnou penzi případně polopenzi poskytujeme celoročně. Menším skupinkám do 10ti osob poslouží dobře zařízená kuchyňka k individuálnímu stravování z vlastních zásob. Jako jídelna slouží prostorná společenská místnost s krbem. VYBAVENÍ: Chata má vlastní bezplatné parkoviště, vlastní zdroj kvalitní pitné vody z vrtu hlubokého 36 m. V chatě je možné připojit se bezplatně k síti WIFI. V létě je k dispozici nové hřiště s umělým povrchem na tenis, volejbal, košíkovou, nohejbal, minikopanou a další míčové hry, badminton ap. K objektu náleží dřevěnice, která je vybavena zcela novou finskou saunou. Pro děti je tu pískoviště a houpačky, pro dospělé posezení u táboráku s možností grilování. Okoupat se můžete v bazénku přímo u chaty a následně relaxovat na terase obrácené k jihu. Větší koupaliště je vzdáleno 15 km. V celé chatě je nekuřácké prostředí.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný  Rekreace a služby v okolí

Malebná krajina travnatého hřebene Gruně nabízí spoustu příležitostí jak k letní, tak zimní turistice: křižovatka turistických, cyklistických a běžeckých tras, čtyři sjezdovky (250-900m) různé obtížnosti v blízkosti chaty - lyžařský areál SKI-GRUŇ s dvousedačkovou lanovkou (900m), půjčovna lyží a snowboardů u provozovatele sjezdovek. Další lyžařský areál 10 km SKI-BÍLÁ. Stabilní sněhová pokrývka na hřebeni Gruně od prosince do března. Krásné výhledy na Lysou horu, Malou Fatru, příp. Západní Tatry. KOUPÁNÍ: malý bazén přímo u chaty, větší koupaliště v Ostravici (17km), aquapark ve Frenštátě p. Radh.(35km) a v Olešné (35km), koupaliště a krytý bazén v Rožnově p. Radh.(40km). ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ: Zřícenina hradu Hukvaldy, Štramberk - historické jádro a rozhledna Trúba, skanzen v Rožnově (vystupování uměleckých a etnografických souborů, lidová řemesla). Kopřivnice - muzeum výrobků Tatry - historická vozidla. Vyhlídkové lety z letiště ve Frýdlantu n. Ostravicí. PŘÍRODA: V místní lokalitě CHKO Beskydy jsou zachovalé některé vzácné druhy fauny (vlk obecný, medvěd hnědý, rys ostrovid, jezevec, kalous ušatý, vydra říční, čáp černý, mlok skvrnitý) a flóry (orchideje, masožravá řasnatka a další). KAPLE: Zajímavostí chaty je domácí kaple a blízký dřevěný kostelík karpatského typu.

Zpět


TOPlist
  Horská chata Dům sv. Josefa Staré Hamry
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Horská chata Dům sv. Josefa
Ceník ubytování a stravování