Horská chata Dům sv. Josefa

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horská chata Dům sv. Josefa leží v krásném prostředí na travnatém hřebeni Gruně (810m) v klidné části chráněné krajinné oblasti Moravskoslezských Beskyd. Objekt je dobře dosažitelný, v těsné blízkosti přístupové cesty ze Starých Hamer. Převýšení z Hamer na hřeben je 300 metrů. V zimě nutné sněhové řetězy. Ze Starých Hamer je dobré autobusové spojení – zastávka „Most“ (případně „Stýskalonka“ nebo „Jamník“). Cesta k chatě po zelené značce.
Vybavení a služby
UBYTOVÁNÍ: Celoročně chata nabízí ubytovací kapacitu 60 lůžek ve dvou propojených budovách. Původní část chaty disponuje 42 lůžky. Pokoje se nachází v prvním a druhém patře. Zcela nově rekonstruované sociální zařízení je společné na každém poschodí. Nová část chaty je s původní budovou propojena vnitřními dveřmi. Nabízí ubytování v apartmánech s kapacitou 1x4 lůžka, 2x4 lůžka a 2x3 lůžka. Apartmány mají samostatné sociální zařízení a individuální vytápění. V přízemí je zajištěn bezbariérový přístup. Oběma budovám slouží společná jídelna s krbem a malé občerstvení (bufet). STRAVOVÁNÍ: Plnou penzi případně polopenzi poskytujeme celoročně. Menším skupinkám do 10ti osob poslouží dobře zařízená kuchyňka k individuálnímu stravování z vlastních zásob. Jako jídelna slouží prostorná společenská místnost s krbem. VYBAVENÍ: Chata má vlastní bezplatné parkoviště, vlastní zdroj kvalitní pitné vody z vrtu hlubokého 36 m. V chatě je možné připojit se bezplatně k síti WIFI. V létě je k dispozici nové hřiště s umělým povrchem na tenis, volejbal, košíkovou, nohejbal, minikopanou a další míčové hry, badminton ap. K objektu náleží dřevěnice, která je vybavena zcela novou finskou saunou. Pro děti je tu pískoviště a houpačky, pro dospělé posezení u táboráku s možností grilování. Okoupat se můžete v bazénku přímo u chaty a následně relaxovat na terase obrácené k jihu. Větší koupaliště je vzdáleno 15 km. V celé chatě je nekuřácké prostředí.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Malebná krajina travnatého hřebene Gruně nabízí spoustu příležitostí jak k letní, tak zimní turistice: křižovatka turistických, cyklistických a běžeckých tras, čtyři sjezdovky (250-900m) různé obtížnosti v blízkosti chaty - lyžařský areál SKI-GRUŇ s dvousedačkovou lanovkou (900m), půjčovna lyží a snowboardů u provozovatele sjezdovek. Další lyžařský areál 10 km SKI-BÍLÁ. Stabilní sněhová pokrývka na hřebeni Gruně od prosince do března. Krásné výhledy na Lysou horu, Malou Fatru, příp. Západní Tatry. KOUPÁNÍ: malý bazén přímo u chaty, větší koupaliště v Ostravici (17km), aquapark ve Frenštátě p. Radh.(35km) a v Olešné (35km), koupaliště a krytý bazén v Rožnově p. Radh.(40km). ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ: Zřícenina hradu Hukvaldy, Štramberk - historické jádro a rozhledna Trúba, skanzen v Rožnově (vystupování uměleckých a etnografických souborů, lidová řemesla). Kopřivnice - muzeum výrobků Tatry - historická vozidla. Vyhlídkové lety z letiště ve Frýdlantu n. Ostravicí. PŘÍRODA: V místní lokalitě CHKO Beskydy jsou zachovalé některé vzácné druhy fauny (vlk obecný, medvěd hnědý, rys ostrovid, jezevec, kalous ušatý, vydra říční, čáp černý, mlok skvrnitý) a flóry (orchideje, masožravá řasnatka a další). KAPLE: Zajímavostí chaty je domácí kaple a blízký dřevěný kostelík karpatského typu.
TOPlist