PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Farma Vyšehrad

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Pobyt na Farmě Vyšehrad umožní návrat k přírodě a zdravému životnímu stylu. Nachází se na jižní stráni, zvedající se vysoko nad městem a hned za pastvinami pokračují souvislé lesy přes Bedřichov do srdce CHKO Jizerských hor. Ohraničený areál má výměru 12 ha. Z oken pokojů je výhled na pastviny koní. V druhé části areálu je stáj s chovem masného skotu s pastevním areálem, kde lze v jarních měsících vidět čerstvě narozená telátka.
Vybavení a služby
Farma poskytuje ubytování ve čtyřech dvojlůžkových stylově zařízených pokojích, dva jsou v přízemí a dva v patře.

Každý pokoj má ve vstupní chodbičce kromě velké šatní skříně k dispozici ledničku. Z této chodbičky se vchází do pokoje nebo do sociálního zařízení, které je vybaveno WC, sprchovým koutem a umyvadlem. Každý pokoj má 3 lůžka a možnost 1 přistýlky. Dva pokoje jsou v přízemí a z nových francouzských oken lze vycházet na terasu. Oba pokoje mají společnou chodbičku a kuchyňku. V patře jsou také dva pokoje se společnou chodbičkou a kuchyňkou. Vpravo od schodiště je pro všechny pokoje společná společenská místnost s krbovými kamny, s kuchyňským koutem, lednicí, TV se satelitem, jídelními stoly a sedací soupravou. Odtud je vchod do herny pro děti, kde jsou i uložené postýlky, židličky, sedačky a hračky pro malé děti. Obě kuchyňky jsou vybaveny klasickými sporáky a malými linkami s dřezem. Rychlovarné konvice, mikrovlnky a překapávače jsou v kuchyňkách i v kuchyňském koutu ve společenské místnosti. K dispozici je moderní nádobí s nepřilnavým povrchem. Pokud někdo potřebuje nějaké vybavení do kuchyňky, které nemůže najít, na požádání mu zapůjčíme z rezerv. V přízemí ve vchodové části do objektu je k dispozici WC a sprchový kout. Objekt je v zimním období vytápěn centrálně. V chladných dnech si mohou hosté přitopit krbovými kamny ve společenské místnosti. Velká francouzská okna pokojů jsou orientována na jih, takže pokoje bývají vyhřáté od sluníčka. Od roku 2018 se zaměřujeme na pobyt skupin a především pobyty rodin s dětmi. Pro vymezení bezpečného prostoru byl rekreační areál oplocen a na jaře 2018 byl vybudován venkovní prostor pro dětské hry a bazén. Ubytovací prostory byly rozšířeny o hernu pro malé děti plnou hraček.

Pobyt se psem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Koupání a mnoho dětských hřišť včetně dráhy pro odrážedla a in-line pohyb najdete na břehu jablonecké přehrady 2,5 km vzdálené. Okruh kolem přehrady s hrází měří 3,6 km, okruh kolem všech tří nádrží měří 5,1 km. Za hrází je areál „Vodní svět“ s krytým bazénem (25 m) a dalšími atrakcemi. Za křižovatkou Ostrý roh je podél Nisy také dětské hřiště s asfaltovými cestičkami pro kola, koloběžky a odrážedla. V roce 2017 bylo dokončeno prodloužení Jizerské magistrály do Jablonce n.N. pro turisty, cyklisty i běžkaře, které vede z Maliníku na Bedřichově přes Weberovu chatu a Muráno nad pastviny farmy do míst, kde končí místní komunikace (Vyšehradská ul.). Při nepříznivém počasí je v dosahu MHD mnoho sportovních, kulturních a obchodních stánků města Jablonce (Muzeum skla a bižu, krytý bazén s vodním světem, sauny, kina aj). V 11km vzdáleném Liberci najdete ZOO a botanickou zahrad, Ještěd s lanovkou, Babylon, IQlandii aj. Pro svoje krásné horské terény, ideální pro lyže a (cyklo)turistiku a pro svoji nádhernou přehradu (s oddělenou cestou pro kola i kolečkové brusle) je Jablonec milován místními obyvateli i návštěvníky. Při delších pobytech doporučuji výlet do nedalekého Harrachova nebo na Maloskalsko či Železnobrodsko (začátek CHKO Český ráj) nebo do nedalekých Lužických hor. O akcích, konaných v době Vašeho pobytu, získáte podrobné informace z materiálů místních informačních center, které bývají k dispozici hostům u vstupu do penzionu. Při dostatku sněhu bývá upravena běžecká stopa pro klasiku (ve stylu "biathon") na trávnících přiléhajících k penzionu. Místní děti užívají pekáčů a lyžiček v bezpečí místního "ďolíku" před odbočkou na farmu.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 24 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz