Farma Vyšehrad

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Pobyt na Farmě Vyšehrad umožní návrat k přírodě a zdravému životnímu stylu. Nachází se na jižní stráni, zvedající se vysoko nad městem a hned za pastvinami pokračují souvislé lesy přes Bedřichov do srdce CHKO Jizerských hor. Ohraničený areál má výměru 12 ha. Z oken pokojů je výhled na pastviny koní. V druhé části areálu je stáj s chovem masného skotu s pastevním areálem, kde lze v jarních měsících vidět čerstvě narozená telátka. V roce 2017 bylo dokončeno prodloužení Jizerské magistrály do Jablonce n.N. pro turisty, cyklisty i běžkaře, které vede z Maliníku na Bedřichově přes Weberovu chatu a Muráno nad pastviny farmy do míst, kde končí místní komunikace (Vyšehradská ul.). Při nepříznivém počasí je v dosahu MHD mnoho sportovních, kulturních a obchodních stánků města Jablonce (Muzeum skla a bižu, krytý bazén s vodním světem, sauny, kina aj). V 11km vzdáleném Liberci najdete ZOO a botanickou zahrad, Ještěd s lanovkou, Babylon, IQlandii aj.
Vybavení a služby
Každý pokoj má ve vstupní chodbičce kromě velké šatní skříně k dispozici ledničku. Z této chodbičky se vchází do pokoje nebo do sociálního zařízení, které je vybaveno WC, sprchovým koutem a umyvadlem. Objekt je v zimním období vytápěn centrálně. V chladných dnech si mohou hosté přitopit krbovými kamny ve společenské místnosti. Velká francouzská okna pokojů jsou orientována na jih, takže pokoje bývají vyhřáté od sluníčka. V případě potřeby je možné použít přímotopy, které jsou v objektu. Obě kuchyňky jsou vybaveny klasickými sporáky a malými linkami s dřezem. Rychlovarné konvice, mikrovlnky a překapávače jsou v kuchyňkách i v kuchyňském koutu ve společenské místnosti. Pokud někdo potřebuje nějaké vybavení do kuchyňky, které nemůže najít, na požádání mu zapůjčíme z rezerv. Pokud nehodláte vařit, z místních pizzerií a vývařoven vám přivezou ochotně pizzu nebo jiné objednané jídlo. V okolí přehrady i cestou do města je mnoho restaurací. V okolí jsou půjčovny lyží i kol.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Při rekonstrukci jsme se zaměřili na pobyt rodin s dětmi. Je možno využívat dětské hřiště, venkovní bazén, venkovní krb s posezením, ohniště a spoustu prostor pro dětské hry. Areál k rekreaci je oplocen, což vymezuje dětem bezpečný prostor. Pro svoje krásné horské terény, ideální pro lyže a (cyklo)turistiku a pro svoji nádhernou přehradu (s oddělenou cestou pro kola i kolečkové brusle) je Jablonec milován místními obyvateli i návštěvníky. Při delších pobytech doporučuji výlet do nedalekého Harrachova nebo na Maloskalsko či Železnobrodsko (začátek CHKO Český ráj) nebo do nedalekých Lužických hor. O akcích, konaných v době Vašeho pobytu, získáte podrobné informace z materiálů místních informačních center, které bývají k dispozici hostům u vstupu do penzionu. Při dostatku sněhu bývá upravena běžecká stopa pro klasiku (ve stylu "biathon") na trávnících přiléhajících k penzionu. Místní děti užívají pekáčů a lyžiček v bezpečí místního "ďolíku" před odbočkou na farmu.
TOPlist