Dřevěnka Bozkov - kulturní památka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Objekt se nachází v obci Bozkov v Podkrkonošší, kraj liberecký - nebezpečně blízko je ČESKÝ RÁJ I KRKONOŠE. Rodinný penzion a restaurace Dřevěnka se nachází v samém centru obce a díky svému vzhledu dotváří návesní prostor. Dům představuje charakteristickou dominantu obce a tradiční centrum společenského života. Je hodnotným zástupcem venkovské architektury, nedílnou součástí urbanistického vývoje obce a také dokladem řemeslných technologií. Tato patrová stavba je unikátem v Podkrkonoší, které je typické svojí nízkopodlažní zástavbou. Kulturní památka Dřevěnka, jejíž historie sahá až do roku 1751, je obdivovaná místními občany, ale také návštěvníky místních dolomitových jeskyň.
Vybavení a služby
269 let starý stylový rodinný penzion s restaurací. Čtyřlůžkové pokoje s dobovým interiérem a vlastním sociálním zařízením s výhledem na dominantu obce barokní Kostel Navštívení Panny Marie. Před objektem se nachází parkoviště, úschovna kol a lyží, dětské hřiště, soukromá zahrada pro ubytované s ohništěm a ping-pong stolem a krytá terasa s obsluhou společná s hosty restaurace.

Pobyt se psem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Penzion leží na rozhraní Jizerských hor, Krkonoš a Českého ráje. Pakliže si vezmete kružítko a nastavíte si 20km poloměr od naší Dřevěnky, nebude Vám 14 dní stačit na to navštívit všechny historické a přírodní destinace. Milujete-li procházky přírodou, hrady a zámky, jeskyně či skalní města je pro Vás náš penzion ideální volbou. Přímo v Bozkově se nacházejí známé bozkovské dolomitové jeskyně s největším podzemním jezerem v Čechách. Vstup do jeskyň je vzdálený asi 1km od Dřevěnky. V údolí Vošmendy je nová přírodní naučná stezka, která seznamuje s krasovým územím, chráněnou flórou a faunou, vápenickými pecemi a železářskou historií. 0,5km od Dřevěnky se nachází veřejné sportovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem a dětské hřiště. V okolí možnosti pro pěší i cykloturistiku, vodácký sport, lyžování a běžkaření. Obec Jesenný vzdálená 3km (koupaliště pro veřejnost a lom - potápěčské kurzy), město Železný Brod (sklářský průmysl a krásné koupaliště pro veřejnost) je vzdálené 8km, město Semily vzdálené 7km (sportovní centrum a v blízkosti významná Riegerova stezka) a horská střediska Vysoké nad Jizerou 10km a Rokytnice nad Jizerou 15km. Bystrá nad Jizerou 12km (agroturistika). Nejbližší rozhledny jsou Kozákov a rozhledna U Borovice.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 20 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz