Dřevěnka Bozkov - kulturní památka - Poloha, Služby, Okolí

Dřevěnka Bozkov - kulturní památka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Objekt se nachází v obci Bozkov v Podkrkonošší, kraj liberecký - nebezpečně blízko je ČESKÝ RÁJ I KRKONOŠE. Rodinný penzion a restaurace Dřevěnka se nachází v samém centru obce a díky svému vzhledu dotváří návesní prostor. Dům představuje charakteristickou dominantu obce a tradiční centrum společenského života. Je hodnotným zástupcem venkovské architektury, nedílnou součástí urbanistického vývoje obce a také dokladem řemeslných technologií. Tato patrová stavba je unikátem v Podkrkonoší, které je typické svojí nízkopodlažní zástavbou. Kulturní památka Dřevěnka, jejíž historie sahá až do roku 1751, je obdivovaná místními občany, ale také návštěvníky místních dolomitových jeskyň.
Vybavení a služby
266 let starý stylový rodinný penzion s restaurací. Čtyřlůžkové pokoje s dobovým interiérem a vlastním sociálním zařízením s výhledem na dominantu obce barokní Kostel Navštívení Panny Marie. Před objektem se nachází parkoviště, úschovna kol a lyží, dětské hřiště, ohniště a krytá terasa s obsluhou společná s hosty restaurace.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Penzion leží na rozhraní Jizerských hor, Krkonoš a Českého ráje. Pakliže si vezmete kružítko a nastavíte si 20km poloměr od naší Dřevěnky, nebude Vám 14 dní stačit na to navštívit všechny historické a přírodní destinace. Milujete-li procházky přírodou, hrady a zámky, jeskyně či skalní města je pro Vás náš penzion ideální volbou. Přímo v Bozkově se nacházejí známé bozkovské dolomitové jeskyně s největším podzemním jezerem v Čechách. Vstup do jeskyň je vzdálený asi 1km od Dřevěnky. V údolí Vošmendy je nová přírodní naučná stezka, která seznamuje s krasovým územím, chráněnou flórou a faunou, vápenickými pecemi a železářskou historií. 0,5km od Dřevěnky se nachází veřejné sportovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem a dětské hřiště. V okolí možnosti pro pěší i cykloturistiku, vodácký sport, lyžování a běžkaření. Obec Jesenný vzdálená 3km (koupaliště pro veřejnost a lom - potápěčské kurzy), město Železný Brod (sklářský průmysl a krásné koupaliště pro veřejnost) je vzdálené 8km, město Semily vzdálené 7km (sportovní centrum a v blízkosti významná Riegerova stezka) a horská střediska Vysoké nad Jizerou 10km a Rokytnice nad Jizerou 15km. Bystrá nad Jizerou 12km (agroturistika). Nejbližší rozhledny jsou Kozákov a rozhledna U Borovice.
TOPlist