Poloha a dosažitelnost

Horská chata se nachází v nadmořské výšce 812m v těsné blízkosti sjezdovky Portášky ve Velké Úpě. Velká Úpa plynule navazuje na Pec pod Sněžkou, jejíž centrum je vzdáleno 1,5km. Chata stojí na slunné stráni s neopakovatelným výhledem. Její poloha zaručuje klidné ubytování v nádherné horské přírodě. Mimo lyžařskou sezónu je přístup k chatě po asfaltové komunikaci.

  Vybavení a služby

Chata byla postavena v roce 2015 a pro ubytování nabízí 2 čtyřlůžkové apartmány zařízené stylovým dřevěným nábytkem, televizí a bezdrátovým internetem. Kuchyňský kout je vybavený nádobím, varnou deskou, pečící horkovzdušnou troubou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí a ledničkou. Každý apartmán má vlastní koupelnu se sprchovým koutem, umyvadlem , WC a vysoušečem vlasů. Vytápění v apartmánech je podlahové elektrické. V objektu je k dispozici společenská místnost s krbovými kamny a dětským koutkem. Chata je nekuřácká. Kromě lyžařské sezóny je parkování zdarma u objektu.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

Chata je cca 100m od sjezdovky Portášky se sedačkovou lanovkou, dvěma vleky a dětskou školičkou. Další možnosti sjezdového lyžování jsou nedaleko (Sagasserovy boudy, Pěnkavčí vrch). K sjezdovkám v Peci pod Sněžkou nebo na Černé hoře dopravují lyžaře skibusy. V areálu Skiport je několik km upravených běžeckých tratí. K letním aktivitám patří především horská turistika, cykloturistika, možnost půjčení koloběžek na cestu z Portášek až do Velké Úpy a další možnosti nabízí Relaxpark v Peci pod Sněžkou nebo např. zapůjčení elektrických koloběžek.

Zpět


TOPlist
  Doubravka Velká Úpa
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Doubravka
Ceník ubytování a stravování