DOTEK Dům obnovy tradic, ekologie a kultury

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
DOTEK v Horním Maršově leží na strategickém místě Východních Krkonoš. V létě lze vyrážet na cyklistické a pěší výlety na nejznámější turistická místa (Temný Důl, Rýchory), v zimě vede okolo DOTEKu běžkařská magistrála a na sjezdové lyžování je to jen 8km do Pece pod Sněžkou a 6km do Janských Lázní - lanovka na Černou Horu. Osobní doprava - parkoviště pod DOTEKem. Autobusová doprava - zastávka Horní Maršov III, cca 5 minut od DOTEKu.
Vybavení a služby
Bývalá fara má zvenku barokní tvář, interiéry jsou zařízeny do podoby 19. století a o pohodlí našich hostů se starají technologie 21.století: wifi po celém objektu, vodu ohřívají solární kolektory, ledničky nabíjí fotovoltaika, topíme dřevem a peletkami. Pokoje jsou vybaveny dřevěným nábytkem, k dispozici je i dřez, pracovní pult, základní nádobí a varná konvice. V objektu je moderní kuchyň, která vaří denně dvě jídla - masové a vegetariánské menu. Používá lokální a fairtrade potraviny a část surovin je v kvalitě BIO. V DOTEKu funguje denně otevřené návštěvnické centrum, v noci jsou naši hosté v objektu sami. Mohou tak využívat celý objekt podle libosti, zahrát si večer na piano v biskupském sále nebo si uvařit něco dobrého v plně funkční černé kuchyni. Také mohou vyzkoušet tkalcovský stav a další hrací prvky z připravované expozice Fara na DOTEK. Od jara do podzimu se okolo fary pase stádo koz a lze se domluvit na dojení a výrobě sýrů.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Návštěvnické centrum DOTEK nabízí několik tematických stezek (Stezka dřeva, Stezka exulantů, Biomonitoring bezobratlých, Cesta milířů,..), které absolvují zájemci zdarma, se zapůjčenými pracovními listy a pomůckami (nejčastěji dalekohled, mikroskop, atd.). Na cestu si mohou zapůjčit elektrokola nebo sněžnice. Také nabízí několik aktivit na pobyt uvnitř fary v případě špatného počasí (Malované diáčky, Program o welfare, ..), při kterých zabavíte sebe i své děti. Další infocentrum v Horním Maršově patří společnosti Veselý Výlet. Ta nabízí další sadu tematických výletů (křížová cesty, hrádek Aichelburg, muzeum Vápenka).
TOPlist