PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

DOTEK Dům obnovy tradic, ekologie a kultury

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
DOTEK v Horním Maršově leží na strategickém místě Východních Krkonoš. V létě lze vyrážet na cyklistické a pěší výlety na nejznámější turistická místa (Temný Důl, Rýchory), v zimě vede okolo DOTEKu běžkařská magistrála a na sjezdové lyžování je to jen 8km do Pece pod Sněžkou a 6km do Janských Lázní - lanovka na Černou Horu. Osobní doprava - parkoviště pod DOTEKem. Autobusová doprava - zastávka Horní Maršov III, cca 5 minut od DOTEKu.
Vybavení a služby
Bývalá fara má zvenku barokní tvář, interiéry jsou zařízeny do podoby 19. století a o pohodlí našich hostů se starají technologie 21.století: wifi po celém objektu, vodu ohřívají solární kolektory, ledničky nabíjí fotovoltaika, topíme dřevem a peletkami. Pokoje jsou vybaveny dřevěným nábytkem, k dispozici je i dřez, pracovní pult, základní nádobí a varná konvice. V objektu je moderní kuchyň, která vaří denně dvě jídla - masové a vegetariánské menu. Používá lokální a fairtrade potraviny a část surovin je v kvalitě BIO. V DOTEKu funguje denně otevřené návštěvnické centrum, v noci jsou naši hosté v objektu sami. Mohou tak využívat celý objekt podle libosti, zahrát si večer na piano v biskupském sále nebo si uvařit něco dobrého v plně funkční černé kuchyni. Také mohou vyzkoušet tkalcovský stav a další hrací prvky z připravované expozice Fara na DOTEK. Od jara do podzimu se okolo fary pase stádo koz a lze se domluvit na dojení a výrobě sýrů.

Pobyt se psem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Návštěvnické centrum DOTEK nabízí několik tematických stezek (Stezka dřeva, Stezka exulantů, Biomonitoring bezobratlých, Cesta milířů,..), které absolvují zájemci zdarma, se zapůjčenými pracovními listy a pomůckami (nejčastěji dalekohled, mikroskop, atd.). Na cestu si mohou zapůjčit elektrokola nebo sněžnice. Také nabízí několik aktivit na pobyt uvnitř fary v případě špatného počasí (Malované diáčky, Program o welfare, ..), při kterých zabavíte sebe i své děti. Další infocentrum v Horním Maršově patří společnosti Veselý Výlet. Ta nabízí další sadu tematických výletů (křížová cesty, hrádek Aichelburg, muzeum Vápenka).
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 22 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz