Domeček v Dolenci - Zásada

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Domek je na konci obce Zásada. Obec leží mezi Jabloncem n.N., Tanvaldem a Železným Brodem. Z hlavní silnice E 65 - směr Praha - Harrachov, se odbočí 7km za Železným Brodem v obci Loužnice doleva a po 2km jsme zde. Spojení autem či autobusem, vlak sem nejezdí. Asi 200m od začátku obce 1.odbočka doleva, dál opět doleva, hned doprava a nakonec doleva (směr Drogerie Ducháček). Dům je skoro na konci této cesty vpravo. Souřadnice N50°41,706', E15°16,162'
Vybavení a služby
Dole je obývací pokoj s kuch. koutem, vybavený rozkládacím gaučem, televizí, krbovými kamny. V kuchyni je lednice, sporák s troubou, myčka, mikrovlnka, ryhlovarná konvice. Dále koupelna se sprchovým koutem s masážním panelem a WC. Nahoře jsou 2 ložnice, lx dvoulůžková s manželskou postelí, 1x 3 lůžková s 1 přistýlkou. pak je tu 2.koupelna s vanou a WC. Na obývák navazuje terasa s venkovním nábytkem a krbem. Venkovní bazén 6x3,2m, hloubka 1,5m.
Rekreace a služby v okolí
V obci je lyžařský vlek, běžecké stopy, cyklotrasy a turistické trasy. Nejbližší vrchol je cca 5km vzdálená Černá Studnice (860m). Kolem domku jsou louky a blízko i les. V okruhu 10km je několik dalších lyž.vleků. Další turistické cíle jsou např. malebné údolí kolem Kamenice - Palackého stezka, Bozkovské jeskyně, Pěnčínská kozí farma se sklářským muzeem a výlety vláčkem na Černou Studnici, Kittlův dům v Krásné. V okruhu 20km je Harrachov, brána do Krkonoš, Jizerka, jizerskohorské hřebeny a Liberec s jeho zábavním centrem Babylon a zoologickou a botanickou zahradou. Dále Vysoké n.J. s muzeem tkalcovství a lyžování a Paseky n.J. s muzeem Zapadlých vlastenců.
TOPlist