Chaty Špičák - Poloha, Služby, Okolí

Chaty Špičák

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Špičák se nachází v západních Čechách nedaleko Železné Rudy v těsné blízkosti hranic s Německem. Přímo ve skiareálu se lze celoročně ubytovat ve třech chatách s celkovou kapacitou 89 lůžek.
Vybavení a služby
V chatě Hanička je pro naše hosty kuchyně s jídelnou, kde zajišťujeme velmi kvalitní stravování formou snídaně, polopenze či plné penze. Chata má 5 dvoulůžkových a 2 třílůžkové pokoje s teplou a studenou vodou na pokoji. V chatě Blaženka je stylová horská restaurace s krbem, barem a terasou. Třetí chatou je tělocvična, kde kromě 20 lůžek je k dispozici cvičební plocha 15x30 m s možností využití pro všechny druhy sportovních her (basketbal, volejbal, tenis, ...), aerobik nebo kondiční trénink.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupinu lyžařů od začátečníků po lyžařské experty. Špičák nabízí celkem 5 sjezdovek a 8 vleků s celkovou přepravní kapacitou 4 250 osob za hodinu a 2,5 km umělě zasněžovaných sjezdovek. Také v letní sezóně se dá využít sportovních možností Špičáku a celého Železnorudska. Nejlepší podmínky jsou pro pěší turistiku a cyklistiku (hlavně horskou). Přímo ve Sportovním areálu na Špičáku je sportovní hala, vhodná pro všechny typy míčových her. atp., k dispozici je půjčovna horských a cestovních kol včetně dětských sedaček a cvičná horolezecká stěna. Zájemcům o turistiku poskytujeme poradenskou službu o Šumavě, větším skupinám na horských kolech můžeme připravit zajímavé netradiční trasy po Šumavě se zkušeným průvodcem včetně dopravy 15-ti kol a osob. Naši hosté mohou také využít středisko letní rekreace na rybníku Hnačov (vzdálen 30 km), kde jsou k dispozici kanoe, veslice, windsurfing i s výukou, horská kola.
TOPlist