Poloha a dosažitelnost

Chata U myšáka se nachází v Lužických horách v obci Horní Světlá na úpatí vrcholu Luž. Autem se k nám z Prahy dostanete po rychlostní silnici na MB, dále Mimoň, Jablonné v Podještědí, Heřmanice, Mařenice, Dolní a Horní Světlá. Nebo přes Mělník, Českou Lípu, Nový Bor, Cvikov, Mařenice, Dolní a Horní Světlá. Autobusové spojení: Praha Holešovice - Svor, Nová Huť (cca 2 hod., 5km od chaty - lze zajistit dopravu od zastávky) Vlakové spojení: Praha - Jedlová (cca 6km od chaty).

  Vybavení a služby

Myšák Kuba Vám nabízí dvou až šestilůžkové pokoje s několika společnými sociálními zařízeními a s možností vlastního vaření. K dispozici je Vám kompletně vybavená kuchyně, společenská místnost s TV a DVD sloužící též jako jídelna a herna pro děti. Vlastní parkoviště, hřiště na volejbal či nohejbal, dětské hřiště a venkovní posezení u táboráku. K zapůjčení jsou některé společenské hry např. kroket, šipky, líný tenis, petanque. V suterénu nechybí místnost na kola nebo lyže.

  Rekreace a služby v okolí

V okolí je řada restaurací, kde si můžete zpestřit svůj jídelníček během pobytu. Lužické hory nabízí mnoho tipů na výlety. Nedaleko chaty se nachází krásná přehrada Naděje, Sirné prameny, rozhledna Jedlová, zříceniny hradů Tolštejn a Milštejn, vrcholy Luž, Hvozd, Klíč nebo také známý skalní hrad ve Sloupu, kde je mimo jiné i velké přírodní koupaliště s písčitou pláží.

Zpět


TOPlist
  Chata U Myšáka Horní Světlá
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata U Myšáka
Ceník ubytování a stravování