Poloha a dosažitelnost

Oba objekty se nachází v Rokytnici nad Jizerou, části Studenov, v nadmořské výšce cca 900 mnm. Turistická chata je umístěna na jižní stráni s krásným výhledem do údolí a na okolní či méně okolní kopce(Vlčí vrch, Žalý, Strážník, Vysoké nad Jizerou). Chata Studenov leží na vrcholu mezi Rokytnicí nad Jizerou a Harrachovem - spojnice mezi Čertovou Horou a rozcestím Ručičky. Turistická chata leží na žluté turistické trase a zhruba 200 m od vrcholu Studenova, kde se nachází Chata Studenov a také tam prochází trasa Krkonošské magistrály(cca 2 km Harrachov, 2 km Čertova Hora, 2,5 km Ručičky, 6 km Dvoračky). Poloha chat je ideální pro hřebenové túry, ale i jízdy na kolech, či běžkování a lyžování v zimě. K chatě lze v létě dojet přímo automobilem. V zimě, jelikož se objekty nachází vedle sjezdovky, je doprava možná vlekem či po předchozí domluvě skútrem (rolbou).

  Vybavení a služby

V Turistické chatě je 28 lůžek, rozdělené sociální zařízení(WC + sprchy), velká společenská místnost - světnice. V této místnosti je kuchyň s kachlovými kamny, stoly a židle a dětský koutek. K dispozici je přes letní období malý gril či je možnost využít venkovní ohniště. Chováme tu ovečky a kozy, takže je tu k vidění i nějaká ta fauna, pokud se nepodaří zahlédnout srnku v lese. Na Chatě Studenov je ubytovací kapacita cca 68 lůžek. Pokoje jsou zařízeny víceméně palandami. Součástí budovy s lůžky je společenská místnost a sociální zařízení. Vedle ubytovací částí je objekt, kde se nachází jídelna, která v zimě funguje též jako restaurace.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

V zimě sjezdové lyžování přímo u obou objektů, běžky po cca 200m(v případě Chaty Studenov jste přímo na magistrále) začíná magistrála. Pokud byste chtěli zkusit sjezdovky v Harrachově, tak stačí jít cca 200m na rozcestí Studenov(v případě Chaty Studenov již bydlíte na rozcestí Studenov) a odtamtud lze dojet přímo na sjezdovky. Možnost využití sauny v některém z hotelů v Harrachově či Rokytnici nad Jizerou. V létě lze podnikat tůry či horskou cyklistiku. V Harrachově se nachází 300 let stará sklárna či Mumlavský vodopád, bobová dráha, Vertical park atd. Pro milovníky turistiky je tu možnost výletu na Paseky nad Jizerou, na Dvoračky či k Prameni Labi a Sněžným jamám.

Zpět


TOPlist
  Turistická chata Studenov a Chata Studenov
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Turistická chata Studenov a Chata Studenov
Ceník ubytování a stravování