Chata Sport Ski

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
U nás se nebudete nudit v jarní, letní ani zimní sezoně. Hory i okolí Kořenova jsou bohaté nádhernými místy, které mohou být cílem, nebo jen zastávkou pro Vás i Vaše ratolesti. Romantické může být večerní posezení u táboráku v těsném sousedství naší chaty. Připravené ohniště s posezením, gril, nebo rožeň umožňuje, grilování, opékání buřtů, nebo i celého selete. Na přání Vám samozřejmě zajistíme přípravu vybraného masa a příloh. Přímo u chaty, na dohled z terasy restaurace, nebo ohniště, máme pro Vás hřiště s nastavitelnou sítí a fotbalovými brankami pro různé míčové hry a dětské hřiště s houpačkami, lanem a prolézačkou. Letní vykoupání umožňuje několik koupališť v Tanvaldu, v Lučanech nad Nisou, nebo nádherný aquapark v Liberci s celoročním provozem. Pokud máte raději přírodní koupaliště, doporučujeme Vodní nádrž Mšeno. Pláže jsou zde písčité a travnaté, vstup do vody je pozvolný i strmý. U přehrady se nacházejí kurty na plážový volejbal, dětské koutky a betonová hřiště na fotbal, tenis či basketbal (vše zdarma). Okolo přehrady vede cyklostezka, která se dá využít i pro in-line. Z přehrady se můžete vydat na pěší i cyklo tůry. Přehrada má i mnoho klidných koutů pro milovníky rybaření. A to vše jen pouhých 12 km od Kořenova.
Vybavení a služby
Součástí Chaty Sport Ski je vlastní sjezdovka s vlekem o délce 400m. V zimním období sjezdovku pravidelně upravujeme vlastní rolbou. Sjezdovka je osvětlená pro večerní lyžování. Součástí sjezdovky je i rychlé občerstvení s teplými nápoji. Možnost občerstvení také u blízké Horské chaty Sport Ski. Ski areál Mýtiny se nachází v překrásné téměř nedotčené přírodě na pomezí Jizerských hor a Krkonoš a 7,5km od Harrachova. Parkování je možné v těsné blízkosti sjezdovky / u Horské chaty Sport Ski.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Na velký celodenní výlet, ze kterého budou Vaše děti nadšeni, můžete vyrazit do města Liberec, kde doporučujeme navštívit: Botanická zahrada - nejmodernější zahrada v Čechách , 7500 tropických a subtropických druhů rostlin ve sklenících a 1500 druhů venkovních, vzácné orchideje, masožravé rostliny, bonsaje, mokřady, akvária a terária. ZOO - nejstarší ZOO v České republice, cca. 170 zvířecích druhů, chov ohrožených druhů, největší kolekce dravých ptáků v Evropě, bílí tygři, takini čínští, unikátní pavilon tropů, pavilon šelem, šimpanzů, orangutanů, žiraf , lachtanů, tlustokožců a mnoho dalších zvířat. Centrum Babylon - jedinečné městečko v městečku, nákupní, zábavní a gastronomické centrum, parkovací dům, casino, restaurace různých stylů, nákupní městečko, aquapark, lunapark, bowling, laser game a další. V Liberci též najdete Oblastní galerii, Severočeské muzeum, kde nachází přírodovědná expozice, archeologická expozice, historická expozice zobrazující osídlení severních Čech od r. 1918 a neposlední řadě Automuzeum - veteráni v plné síle, stálá výstavní expozice historických vozidel. Když už jste se rozhodli trávit dovolenou na horách, bylo by opravdu škoda z nich něco nevidět. Na výlet po svých, vlakem, nebo autem se můžete vydat ke Kamenné novogotické rozhledně Štěpánka na vrchu Hvězda (959 m.n.m.), která je nejstarší rozhlednou v Jizerských horách. Vyrazit můžete k protržené přehradě na Bílé Desné, která byla prohlášena za kulturní památku v roce 1996.
TOPlist