Chata Slunečná

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata Slunečná se nachází v obci Roudnice, na rozhraní Krkonošského národního parku a Jizerských hor, zhruba 800m n.m Autem: Přes Jilemnici do Hrabačova, na křižovatce rovně a zhruba po 500m odbočit vlevo na Roudnici. Po 7km přijedete do Roudnice a u obchodu s potravinami zahnete opět vlevo. Po 500m přijedete k chatě Slunečná, kde hned naproti je parkoviště pro návštěvníky chaty Slunečná. Tato cesta je nejkratší, ale v době kdy je větší množství sněhu je bezpečnější cesta buď přes Víchovou nad Jizerou nebo přes Jestřabí v Krkonoších. Od Hrabačovské křižovatky do Roudnice je vzdálenost všech tří tras přibližně stejná cca 8-10km. Autobusem: Spojení z Prahy do Jilemnice nebo Vrchlabí a odtud přestup na autobus do Roudnice. V Roudnici jděte vlevo kolem obchodu s potravinami a po cca 500m je chata Slunečná.
Vybavení a služby
Horská chatě Slunečná o celkové kapacitě 21 lůžek a to v 6 pokojích (dvou, tří, čtyř a pětilůžkové pokoje). Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení s WC, umyvadlem a sprchovým koutem. Na každém pokoji je též malá televize a na větších pokojích i lednice. V chatě je k dispozici společná kuchyňka, jídelna, společenská místnost s barem a BTV + SAT a v neposlední řadě i stylový sklípek s krbem. Ve vstupním prostoru je uzamykatelná lyžárna, která v letních měsících slouží jako úschovna horských kol. V letních měsících je možno také využít přírodní terasu s grilem nebo posedět u ohně. Chata má též vlastní parkoviště pro 8 automobilů, které je udržováno i v zimních měsících. Je možné zajistit i polopenzi za 200 Kč za osobu na den. Snídaně formou švédského stolu a večeře: polévka a hlavní jídlo.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Léto (turistika): Cesta česko-polského přátelství; Cesta k pramenu Labe; Obřím dolem směr Luční boudy a Výrovka; Přes Pančavskou louku k Mumlavskému vodopádu; Krakonošova cesta; Dolomitové jeskyně; Na železniční trati...; Harrachova cesta; Údolím Bíleho Labe; Rozhledna Přední Žalý; Rozhledna Štěpánka (Kořenov - Rejdice) • Léto (cykloturistika): Na kole podél Mumlavského potoka do okolí Harrachova; Cykloturistický okruh Jilemnice křížem krážem; Z Harrachova na Čertovu pláň; Chata Dvoračky • Zima (skiareály): Aldrov; Vurmovka; Herlíkovice; Špindlerův mlýn • Zábava v okolí: projížďka na huculech; lanové centrum; bobová dráha; terénní koloběžky; Jílemnické muzeum; sportovní středisko v Jílemnici s bazénem a saunou
TOPlist