Chata Slovanka - Boží Dar - Poloha, Služby, Okolí

Chata Slovanka - Boží Dar

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Objekt se nachází přímo v obci Boží Dar, nedaleko autobusové zastávky,vedle tenisových kurtů. Spojení autobusem z Karlových Varů. U chaty parkoviště.
Vybavení a služby
Kapacita chaty je 43 míst po dohodě možno až 75 míst, K dispozici jsou dvou-čtyř lůžkové pokoje, dále pěti a více palandové pokoje, Dále 2 pokoje (4-6 lůžek) včetně soc. zařízení Je zde společenská místnost pro ubytované cca 30 míst a krbem , jídelna cca 70 míst . Možnost využití AV techniky k výuce. Společenskou místnost i jídelnu možno využít k výuce i k zábavě. WIFI-internet. K dispozici 2 úschovny lyží(kol), v blízkosti tenisové kurty a multifunkční hřiště

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Sportovní vyžití: Turistika - od lehkých vycházek po loukách a lesích v nejbližším okolí až po náročnější tůry po hřebenech a úbočích hor. Možno po značených stezkách i jen podle mapy. Množství naučných stezek. Cykloturistika - výborné terény po značených cestách. Nenáročné trasy po relativně plochém hřebeni po trati Krušnohorské magistrály až po těžké trasy po úbočích hor. Specialitou je sjezdová trať pro horská kola i s lanovkou přímo z Klínovce. Běžecké lyžování - z místa snadno dostupné stopy Krušnohorské magistrály – 100 m od chaty. Blízký biatlonový areál s upravenými okruhy. A nebo výlety neporušeným sněhem. Sjezdové lyžování - Hlavním lyžařským terénem Božího Daru je již přes 70 let úbočí Klínovce zvané "NEKLID" s několika sjezdovými drahami, vleky a parkovištěm,je propojena s se sjezdouvkou za Prahou přibližovacím vlekem Součástí areálu je i snowpark, a sjezdovka za hotelem Praha, která je dosažitelná přímo z ubytovacího zařízení. Provozovatelem tohoto areálu je TJ Jáchymov a areál se nazývá Skiareál NEKLID.K tomuto areálu nově patří i areál Hranice ležící přímo na Božím Daru a je u něj parkoviště. Hlavně pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory je určen Ski areál Novako, který se nachází v centru obce. Součástí je moderní vlek Doppelmayr, na kterém zvládnou jízdu i velmi malé děti. Služby nabízí výborně vybavená půjčovna a servis lyží a snowboardů, lyžařská škola, dětské lyžařské hřiště, občerstvení a prodejna lyžařského oblečení. Každý den večerní lyžování. Velkou atrakcí je snowtubing-jízda na nafukovacích duších. Celý areál je uměle zasněžován a denně strojově upravován.
TOPlist