Poloha a dosažitelnost

Chata Školačka leží v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory, těsně na rozhranní obcí Smržovka a Jiřetín pod Bukovou. Dostupná je celoročně autem, silnice jsou v zimě udržovány. Autobusová a vlaková zastávka je od chaty vzdálena cca 2km v centru Smržovky, vlaková zastávka je též v Jiřetíně pod Bukovou. Autem je možno přijet nejlépe přes Jablonec nad Nisou, dále pak směr Tanvald, projíždí se obcí Lučany nad Nisou a těsně před vjezdem do Smržovky, před kolejemi je nutno odbočit vlevo (směr Horní Maxov). Po cca 400m je značená odbočka vpravo, kolem Penzionu u Vozdeckých do kopce, a dále pak stále po stejné silnici až k chatě.

  Vybavení a služby

V chatě je celkem 7 dvoulůžkových a čtyřlůžkových pokojů s příslušenstvím i bez. Pro pokoje bez příslušenství jsou k dispozici prostorné, nově zrekonstruované koupelny na chodbě. V chatě se dále nachází velká společenská místnost s TV/SAT/HI-Fi, plně vybavená kuchyň pro vlastní vaření, herna s ping pongovým stolem, elektr. šipkami a spoustou hraček pro děti. Dále pak lyžárna/místnost pro kola, venkovní posezení, ohniště, gril, zastřešená terasa a vlastní parkoviště. Pro děti je v létě připravena trampolína, pískoviště a malá klouzačka. V celém objektu funguje Wi-fi zdarma.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Lyžování na Tanvaldském Špičáku, Severáku či v Rokytnici nad Jizerou, v blízkosti též běžkařské tratě. V okolí je celá síť rozhleden, některé jsou přístupny celoročně. Koupání v aquaparku v Jablonci nad Nisou, v Liberci v plaveckém bazénu nebo v komplexu Babylon, v létě též v přehradní nádrži Mšeno v Jablonci n. N. Ve Smržovce nabídka projížděk na koních či na čtyřkolkách, muzeum místní historie a muzeum obrněné techniky. V Liberci ZOO, Botanická zahrada, Aquapark, IQ park, Lunapark...a mnoho dalšího.

Zpět


TOPlist
  Chata Školačka Smržovka, Záhoří
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Školačka
Ceník ubytování a stravování