Chata Salička

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa Salička se nachází v obci Bozkov, který je branou do Krokonoš, Českého ráje a Jizerských hor. Nejlepší přístup je automobilem(směrem od Semil nebo Železného Brodu-v Bozkově na náměstí odbočíte vpravo úzkou uličkou mezi domy, po levé straně Husův sbor, po 50m sjedete vlevo na travnatou cestu a vítá vás žlutý dům Salička). Autobusové spojení je ze Semil nebo Vysokého nad Jizerou. Vlakové spojení je do nedaleké obce Jesenný (cca 2km).
Vybavení a služby
V domě je možné využívat kuchyň, která je velmi dobře vybavená (el. sporák, myčka, kávovar, rychlovarná konvice a lednice s mrazáčkem),jídelna, obývací pokoj s krbovými kamny (TV/SAT,Wi-Fi, rádio), 3ložnice a 2koupelny, sklep s úložným prostorem a pračkou. Parkovací plocha je přímo u domu až pro 3auta, velká zahrada nabízí dětem pískoviště, houpačku, venkovní bazén a pro dospělé gril a posezení.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Přímo v srdci obce Bozkov se nacházejí Bozkovské dolomitové jeskyně (celoroční provoz) a vyhlídková věž místního kostela s výhledem na Krkonoše a Jizerské hory. Z Bozkova vedou stezky údolím řeky Kamenice (Palackého stezka, která navazuje na oblíbenou Riegrovu stezku údolím Jizery) a stezka do Vysokého nad Jizerou. Při příjemných večerních procházkách můžete objevovat bozkovské okolí s lesy(houbaření a borůvky) a loukami. Nejbližší lyžařský areál je ve Vysokém nad Jizerou 10km, lyžařské vleky pro děti i dospělé (lyžařská škola, snowtubing a běžecké tratě), Jablonec n. Jiz. 15km, Rokytnice n. Jiz. 20km a Harrachov 25km. Cyklisté mohou využít bohatou síť cyklostezek vedoucích přímo přes Bozkov. Další aktivity v blízkém okolí Malá Skála (15km lanové centrum, Suché skály-stěny pro lezení), Český ráj-skalní města, koupaliště Železný Brod 8km, krytý bazén Jablonec n. Nis.23km, Liberec-Babylon 35km. Místní restaurace nabízí i kronošské speciality a v obchůdku doplníte zásoby.
TOPlist