Chata Pergamentka - Poloha, Služby, Okolí

Chata Pergamentka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází na horním okraji obce Vítkovice v Krkonoších směr Rokytnice nad Jizerou, 20m od silnice. V bezprostřední blízkosti chaty je parkoviště s dostatečnou kapacitou. Vzdálenost od Jilemnice je 8 km, od Rokytnice na Jizerou 10km. Chata se nachází v blízkosti Skiareálu Aldrov a Vurmovka v nadmořské výšce přibližně 800 metrů nad mořem. Kousek od chaty je hned několik vleků. Hlavní hřeben Krkonoš je vzdálen přibližně 8km severně od chaty. GPS: 50°41'15.035"N, 15°31'6.922"E
Vybavení a služby
Chata nabízí ubytování pro skupiny i pro individuální návštěvníky. Do chaty se vchází přes lyžárnu, která v létě slouží jako úschovna kol, kočárků atd. V přízemí se nachází velká vybavená kuchyně(plynový sporák, trouba, mikrovlnka, 2 lednice, mrazák, rychlovarné konvice, kávovar a dostatečné množství nádobí). Přes chodbu se nachází jídelna a útulná společenská místnost s televizí, barem a sezením. Dále je zde 3x WC a 2x sprcha. V prvním patře se nachází 9 dvou-pětilůžkových pokojů (31 lůžek) a sociální zařízení a WC. Jeden 2lůžkový pokoj a jeden 3lůžkový pokoj mají vlastní sociální zařízení. Ve druhém patře se nachází další 3 pokoje (6 lůžek), sociální zařízení a WC. K dispozici je spousta stolních her, stolní fotbálek, ping-pong, stolní lední hokej. Pro případné promítání je nad barem k dispozici stahovací plátno. Internet v celé chatě zdarma. V létě je možné využít příjemné posezení na velké terase, děti mohou vyzkoušet dětské hřiště s pískovištěm nebo travnaté volejbalové hřiště.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V zimě jsou zde perfektní podmínky pro všechny lyžařské úrovně - od čtyřsedačkové lanovky na Aldrově, přes jednodušší vlek na Vurmovce až po vyloženě dětský malý vlek pro úplné začátečníky. Nedaleko chaty je spleť strojově upravovaných běžeckých tratí výborných jak pro klasiku, tak pro bruslení (cca 30 km nebo napojení na krkonošskou magistrálu). K dispozici je Vám také krytý bazén v nedalekém hotelu Jasmín. V létě je možné provozovat turistiku, každý den lze vyrazit na jiný výlet, odpočinout si při horské cyklistice, volejbalu nebo nohejbalu. Další služby: Projížďky na koních (2km), výroba ozdob v Poniklé (5km). 2 restaurace ve vzdálenosti 10 minut, Rezek 2km, Dvoračky 8km. Obchod 10 minut autem v Dolních Vítkovicích nebo v Jilemnici 8km.
TOPlist