TOPlist

Chata Lužanka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata se nachází nedaleko nejvyšší hory Lužických hor, kterou je Luž. Cesta na Lužanku, pokud pojedete autem z Prahy: po dálnici D10 přes Mladou Boleslav, dále na Liberec, Mimoň, Jablonné v Podještědí, Heřmanice, Mařenice, Dolní Světlou a pak již dorazíte do Horní Světlé • nebo můžete zvolit cestu z Prahy přes Mělník, Českou Lípu, Nový Bor, Cvikov, Mařenice, Dolní Světlou. Autobusová zastávka se nachází v Dolní Světlé.
Vybavení a služby
Ubytování je možné v sedmi pokojích, dvoulůžkových a čtyřlůžkových. V blízkosti pokojů se nachází čtyři nově zrekonstruované společné koupelny, každá vybavená WC, umyvadlem a sprchovým koutem. V přízemí je ubytovaným k dispozici velká společenská místnost s krbem a dobře vybavená kuchyně pro vlastní vaření hostů. Na kuchyni navazuje barový pult a místo pro posezení. Další možnosti využití nabízí prostorná jídelna, ve které se nachází i hrací koutek. Chata je vybavená s ohledem na další potřeby dětí, a to i nejmenších. Hostům je dále k dispozici parkoviště, úschovna kol/lyží, WIFI připojení, zahradní gril, sportovní potřeby. Na zahradě je travnaté hřiště a ohniště na táboráky.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Příroda v bezprostřední blízkosti chaty nabízí nádherné přírodní scenérie k relaxaci i výletům. Charakteristickým prvkem Lužických hor je rozmanitá lidová architektura. Zachovaly se zde zříceniny několika hradů, z nichž nejznámější je Tolštejn. Určitě vás zaujmou také skalní útvary (Bílé kameny, Pustý zámek, Zlatý vrch, Dutý kámen, Panská skála, dobře známá jako "Varhany") nebo Ledová jeskyně u Naděje, která je nedaleko od Lužanky. Úchvatné výhledy jsou ze zdejších rozhleden. V blízkém Německu najdeme romantickou zříceninu hradu a kláštera Oybin. V okolí je několik restaurací.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 20 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz