Chata Bystré - Poloha, Služby, Okolí

Chata Bystré

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata Bystré má příjemou polohu v údolí potoka na okraji stejnojmenné obce u koupaliště v podhůří OH. Cca 10 km je vzdálené Nové Město nad Metují, do Dobrušky je to cca 8 km. Sjezdovky v Sedloňově a v Deštném jsou vzdálené 5 a 9 km. Přehrada Rozkoš u Jaroměře je vzdálena 18 km. Příjezd: Hradec Králové - Třebechovice - Opočno- Dobruška - směr na Deštné v Orlických horách - přes obce Provoz, Bačetín - odbočit doleva na Bystré (3km). Autobusem přes Hradec Králové směr Dobruška nebo Nové Město nad Metují, vlakem do Dobrušky a dále autobusem směr Deštné.
Vybavení a služby
Kapacita: 5 pokojů po 4 lůžkách( s lůžkovinami a povlečením). Každý pokoj má lednici,předsíňku s vestavěnými skříněmi. V objektu je společná kuchyně s jídelní částí. Kuchyně je kompletně vybavená -sporák, mikrovlnná trouba, kávovar, veškeré nádobí a dvě ledničky, mrazák. Z kuchyně je přístup na terasu s ohništěm a pískovištěm pro děti. K dispozici je sklad na lyže, kola a sportovní potřeby.Ve skladu je pro navštěvníky - zahradní nábytek a malý gril. Chata má terasu a vlastní parkoviště. Topení je elektrické. V objektu je herna pro děti.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Vhodné pro turistiku, cykloturistiku, nordic walking. Místní koupaliště a sportovní areál jsou vzdáleny 100 m. U koupaliště je nově otevřen kiosek s občerstvením s příjemným venkovním posezením i v nepříznivém počasí. V Dobrušce - krytý bazén a koupaliště s vyhřívanými bazény,fitness, sauna. V Novém Městě je bowling, krytá sportovní hala. V Dobřanech (5km) motokrosové závodiště. V okolí zámky - Opočno, Nové Město nad Metují, Náchod, přehrada Rozkoš, Babičinno údolí, vojenská pevnost Dobrošov, turistický přechod do Polska u Masarykovy chaty v Deštném.
TOPlist