Chata Archa

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata Archa se nachází v srdci Krušných hor mezi obcemi Abertamy a Horní Blatná. V okolí je velké množství turistických cílů, které lze navštívit v létě, ale i v zimě na běžkách. Perninkem prochází obrovské množství značených turistických, běžeckých, ale i cyklistických tras. Samotná chata se nachází na okraji obce 5 minut od vlakového nádraží. V obci jsou restaurace, obchody, dva lyžařské areály a osvětlený běžkařský okruh. V létě a na podzim je tato oblast rájem houbařů.
Vybavení a služby
Chata je určena především pro velké party bez přítomnosti majitele. Lze pronajmout celý objekt, ve kterém se nachází 12 pokojů a 47 míst. Součástí chaty je velká společenská místnost, společná kuchyň, sociální zařízení na chodbě. Velký pozemek, na kterém se dá parkovat, volejbalové hřiště, venkovní posezení, gril, ohniště, možnost zapůjčení pípy a sportovního vybavení, pískoviště... Pozemek sousedí s krásným lesem.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
V těsné blízkosti se nachází značené turistické trasy a lyžařské areály. Koupání v Jáchymově a v Potůčkách. Autem dostupné areály - Plešivec (5 minut), Boží Dar - Neklid (10 minut), Klínovec (15 minut). Přímo v obci množství restaurací, dva obchody, bankomat a benzínová pumpa.
TOPlist