Poloha a dosažitelnost

Chata je postavena 2 km pod hřebenem Orlických hor a je nejvýše umístěným objektem poskytujícím ubytování v Říčkách v Orlických horách. Vzdálenost od středu Rokytnice v Orlických horách činí 6 kilometrů. V zimě je silnička denně upravovaná, takže se autem dostanete až ke dveřím chaty.

  Vybavení a služby

Klasická horská chalupa s kapacitou 38 lůžek na 8mi pokojích a 12 přistýlek v 2 podkrovích, celkem až 50 osob, nabízí velkou útulnou jídelnu s opravdovými kachláky a vybavením v chalupářském stylu, dále prostornou klubovnu (sál či duchocvičnu) s krbem a hernou, profesionálně vybavenou kuchyň a výborné sportovní a podpůrné zázemí. Přímo u chaty je víceúčelový kurt. Navazuje dětské hřiště s dětským hradem a trampolínou a pak už jen volné horské louky táhnoucí se k lesům na hřebenu hor. Nejlepší ski centrum v Orlických horách je v pěším dosahu. Zimní i letní značená turistická stezka kříží parkoviště u chaty.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Moderní ski centrum Říčky je dostupné ski-busem kousek od chaty. Jeho sjezdové tratě na svahu Zakletý přilákají každý rok tisíce lyžařů. Moderní 4-sedačka a další vleky zajišťují plynulý provoz bez dlouhého čekání (Více na www.skiricky.cz.). Vyznavači běžeckých lyží si mohou vybrat z desítek kilometrů upravovaných tras dle svých možností. Jedna trasa vede přímo podél chaty ALMA. V letním období láká horská příroda k procházkám a výletům. Anenský, Komáří i Zakletý vrch jsou v dosahu denních túr. Trénovaní turisté mohou vyrazit až na Zemskou bránu nebo na Masarykovu chatu na Šerlichu. Pro cykloturisty jsou k dispozici stovky kilometrů horských silnic, turistických tras ve všech myslitelných terénech. Častým cílem návštěvníků Orlických hor jsou vojenská opevnění z konce třicátých let. V pevnosti Hanička, 5 km od chaty ALMA, je k tomuto tématu muzeum s působivou prohlídkou podzemí.

Zpět


TOPlist
  Alma chata Říčky v Orlických horách
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Alma chata
Ceník ubytování a stravování