Poloha a dosažitelnost

Objekt je dostupný i v zimě, nejlépe z Jilemnice odbočením vlevo ze silnice na Horní Mísečky, případně přes Víchovskou Lhotu. V létě a za sucha je možné na trávě přímo u chalupy. V létě za mokra není problém parkovat v okruhu cca 40m na místních pozemcích. V zimním období je nutné u chalupy vyložit náklad a parkování je možné po dohodě s vedoucím restaurace Pod Javorem přímo u 100m vzdálené osvěžovny.

  Vybavení a služby

Rekreační objekt má v přízemí společenskou místnost s kuchyňským koutem a krbem. V přízemí je dále třílůžkový pokoj, WC a sprchový kout. Dále pak lyžárna v létě s prostorem na uložení několika kol. V podkroví jsou kromě zázemí u schodiště dvě místnosti s osmi, resp. pěti lůžky. K budově je přistavěn dřevník s přístupem z venku. Celková kapacita je 16 lůžek, i s přistýlkou pro max. 19 osob. Všechny postele mají k dispozici peřiny, pronajímatel neposkytuje povlečení, to je třeba mít vlastní. Ve společenské místnosti je televize se satelitním příjmem, kompletní vybavení kuchyně včetně mikrovlnné trouby, varné desky, toustovače, remosky, varné konvice a utěrek. Pro nejmenší je k dispozici skládací postýlka, nočník i vanička na koupání. Pro případ nepříznivého počasí je zde množství společenských her. Pro venkovní posezení slouží stůl a lavičky, je zde ohniště a velký přenosný rožeň. Pro potřebu uchování potravin v chladu slouží dvě ledničky. Na otop slouží krb s rozvodem teplého vzduchu s nuceným oběhem.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

Z obce Křížlice vede významná přístupová cesta na vrcholky Krkonoš. Přes obec Roudnice, turistickou křižovatku Rezek se dostanete na úpatí Lysé Hory, cestou přes Dvoračky je cesta do sedla mezi Lysou Horou a Kotlem. Dvoračky jsou dostupné i pro horská kola. Pro turistiku a cykloturistiku je v okolí Křížlic nespočetně zajímavých cílů a tras. Pro milovníky běžek máme dobrou zprávu v tom, že udržované běžecké trasy začínají přímo u místní restaurace 100m od chalupy. Pokud vyhledáváte radši sjezdové lyžování, pak se nabízí areály: Vítkovice - Aldrov 2,5km, Poniklá 8km, Benecko 9km, Rokytnice 13km, Horní Mísečky 13km, Herlíkovice 17km, Vysoké n. Jizerou 19km, Jablonec n. Jizerou 20km, Paseky 25km, Špindlerův Mlýn 26km či Černá Hora 28km. Jilemnice - zámek, kino, Krkonošské muzeum, tenis, fotbal, plavecký bazén, kuželky. Vrchlabí - zámek, kino, Krkonošské muzeum, galerie, sportovní areály. Doporučujeme ve Vítkovicích (5km) navštívit prodejní výstavu dřevěných hraček.

Zpět


TOPlist
  Chalupa u Hrochů Křížlice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa u Hrochů
Ceník ubytování a stravování