Chalupa pod Strážníkem - Krkonoše

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v Podkrkonoší v klidné části obce Peřimov 7km od Jilemnice. V místě je autobusová zastávka. Vlaková stanice je vzdálená 3km v obci Horní Sytová.
Vybavení a služby
Prostorná zděná přízemní chalupa je po rekonstrukci a je max. pro 9 osob. K dispozici jsou dva pokoje: 1x čtyřlůžkový pokoj se čtyřmi válendami; 1x čtyřlůžkový pokoj se dvěma válendami a s patrovou postelí, obytná kuchyň s příležitostním lůžkem. Pronájem je včetně povlečení, spotřeba el.proudu zvlášť, dle spotřeby. V kuchyni se nachází el.sporák, lednice s mrazícím boxem, rychlovarná konvice, sektorová linka s nerez. dřezem a teplou vodou, nádobí pro 9 osob, barevná televize. splachovací WC, sprchový kout, vana, umyvadlo s teplou vodou, pračka. Před vstupem do koupelny je kotel na tuhá paliva. Parkování pro vozidla je před chalupou. Před domem je velká travnatá zahrada s venkovním posezením, ohniště s grilem, stolní tenis, malý bazén pro děti. Služby v obci: potraviny 200m, restaurace U Zapadlů 1,5km.
Rekreace a služby v okolí
V místě a okolí je dost příležitostí pro aktivní odpočinek. V létě členitá, zalesněná krajina je vhodná pro pěší turistiku a cykloturistiku. Přírodní koupaliště se nachází 2km od chalupy( Mříčná). Mimo jiné můžete navštívit známé Jilemnické muzeum (7km) s jeho krásnou sbírkou "Počátky lyžování" a s ručně vyřezávaným pohyblivým betlémem. Velkým lákadlem je také ZOO ve Dvoře Králové (30km), Bozkovské jeskyně (17km). Pro milovníky zimních sportů je zde v blízkém okolí mnoho lyžařských středisek např. Rokytnice n. Jizerou (10km), Horní Mísečky (17km), Špindl. Mlýn (25km), v okolí Jilemnice se nachází mnoho upravených běžeckých tratí, lyžařský vlek, krytý plavecký bazén se saunou.
TOPlist