Poloha a dosažitelnost

Chalupa se nachází v Českém ráji, nedaleko Prachovských skal, na dohled hradní zříceniny Trosky. Poloha chalupy je v malé klidné vesničce,v centru Českého ráje. Je to ideální místo pro milovníky turistiky, cykloturistiky, houbaření, horolezectví a pozorování okolní živé přírody. V tomto našem krásném kraji si najdete na každý den Vaší dovolené jiné místo nevšedních zážitků, viz [www.ceskatelevize.cz/porady/10309859621-mapy-krajiny/]. Vnitřek chalupy je po celkové rekonstrukci v roce 2011, více fotogalerie. Parkování na zahradě objektu. Okolo domu velká zahrada, částečně ovocná a částečně okrasná. Majitelé v objektu nebydlí. Zimní tip: Vzhledem k výborné dostupnosti, lyžařské vleky Liberec, Javorník - cca 30 min [www.areal-obrisud.cz].

  Vybavení a služby

Kuchyň: lednice, kuchyňská linka, stůl, 10x židle, dřevěná lavice, krbová kamna, el. sporák s el. troubou, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice. Koupelna: WC, umyvadlo, sprch. kout. Obývací pokoj: televize, pohovka s možností úpravy na dvoulůžko. Ložnice dolní: dvoulůžková postel, patrová postel, noční stolek, šatní skříň. V 1.patře 1.ložnice vybavena: 2x jednolůžková postel, dvoulůžková postel, 2.ložnice: dvoulůžko a patrová postel, v obou ložnicích: stůl se židlemi, šatní skříň a komoda. V každém pokoji koupelna a malý kuchyňský kout se základním vybavením k vaření lednice, mikrovlnná trouba, varná deska, varná konvice. V koupelnách umyvadlo, sprchový kout, WC. Kolárna: možnost úschovy kol, venkovní gril, zahradní nábytek, venkovní terasa, dětské pískoviště. V objektu je velká společenská místnost s přímým výstupem na zahradu s kapacitou 20 osob, po dohodě s majitelem s kapacitou až 40 míst. Oplocené parkování u chalupy. Venkovní bazén k dispozici od 1.6. WiFi připojení.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Možnosti zábavy, sportu a kulturního vyžití jsou v našem okolí nevyčerpatelné. Je zde spousta zajímavých tras pro cyklisty. Společenským a kulturním centrem je město Jičín, zde vyhlášené sobotní trhy. Hrady: Perlou mezi hrady je jistě hrad Kost cca 10km. Zřícenina hradu Trosky, cca 7km. Hrad Valdštejn cca 13km. Zřícenina ve skalách, hrad Valečov, Drábské světničky, zřícenina hradu Kumburk s krásnou vyhlídkou atd. Zámky: Jičínský zámek je v centru města na překrásném náměstí cca 10km. Hrubý Rohozec u Turnova cca 17km. Zámek Sychrov u Turnova cca 20km, zámek Hrubá Skála, zámek Staré Hrady, zámek Humprecht u Sobotky. Jistě by jste neměli vynechat blízkou raritu, obrácené zvony v Rovensku pod Troskami Prachovské skály - ráj horolezců a turistů, cca 3km. STŘEDOVĚK NA VLASTNÍ KŮŽI!!! Po prohlídce překrásného Zámku Dětenice se jistě zastavte ve středověké krčmě v podzámčí a vstoupíte do reálné historie zájezdního hostince.


Nabízíme také ubytování v našem druhém objektu v Českém ráji Chalupa Plhov

Zpět


TOPlist
  Chalupa Střeleč
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Střeleč
Ceník ubytování a stravování