Poloha a dosažitelnost

Chalupa je situována v malebné obci Háj u Jindřichovic, která se nachází nedaleko lázeňských měst Karlovy Vary (cca 18km), Františkovy Lázně (cca 48km) a Mariánské Lázně (cca 52km). Vzhledem ke své poloze je možné z objektu podnikat řadu velmi krásných výletů do okolí. V zimě je v dosahu do 20km řada lyžařských areálů (Bublava, Pernink, Kraslice, ale i německý Schöneck s trojsedačkovou lanovkou). O něco dále jsou lyžařské areály na Klínovci, Božím Daru a Oberwiesenthalu). Obec Háj je zasazena 1,5km od hlavní silnice vedoucí ze Sokolova do Kraslic, vedoucí do Německé spolkové republiky. (hranice cca 15km).

  Vybavení a služby

Vlastní chalupa má společenskou místnost s kulečníkem a barem (včetně vlastního chlazení), TV a satelitem, kuchyňku, jídelnu a tři pokoje o celkové kapacitě 12 lůžek (10 pevných + 2x přistýlka). V každém patře je k dispozici sociální zařízení. Pro malé návštěvníky zde máme pěkný dětský koutek. Celý objekt je centrálně vytápěn (el.kotel). Ve společenské místnosti se nachází krb, kterým lze také vytápět dům pomocí horkovzdušného rozvodu. K dispozici je Vám kuchyňska s jídelním koutem (4 místa) a jídelna (10 míst). Kuchyňská linka je nová, má sklokeramickou desku, el. troubu, myčku na nádobí, varnou konvici. V chalupě je internetové připojení. Dále je Vám k dispozici venkovní posezení, prolézačky, XXL trampolína, pískoviště, gril a jiné maličkosti.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Můžeme Vám zajistit projížďku na koních (stáj je cca 5km od objektu). Navštívit můžete také lyžařské areály v nedalekém okolí. Milovníci kol určitě využijí řadu cyklostezek ať už v okolí, podél řeky Ohře nebo v okolí Klínovce. Využít můžete také řadu golfových hřišť (např. v K. Varech, Fr. Lázních, Hazlově aj.). V dosahu jsou také zajímavé hrady a zámky (např. Loket, Bečov, Zámek v Lázních Kynžvart, Horní Hrad, hrad v Chebu aj.), galerie (v K.Varech, Fr.Lázních či Mar.Lázních). Za shlédnutí určitě stojí také naše lázeňská města (K.Vary, Fr.Lázně, Mar.Lázně), kde můžete ochutnat léčivé prameny či tradiční oplatky. Děti určitě potěší návštěva bazénu např. v Sokolově (2 tobogány, dětské brouzdaliště), Fr. Lázně (Aquadom), celoročně otevřený venkovní bazén v K. Varech - hotel Thermal. Navštívit také můžete nedaleký bazénový komplex v německém Schönecku či Marienbergu (tobogány, umělé vlny aj.). Dětmi velmi oblíbená je opičí a bobová dráha v Schönecku, či Bohemiaminimum v Mariánských Lázních (malé miniatury domů v ČR, funkční vláček, parník, letadla aj. ), motýlí dům nedaleko Fr. Lázních, SOOS s dinosauřím parkem u Chebu, jízda parní mašinkou v Oberwiesenthalu, Ježíškova cesta na Božím Daru aj. V chatě naleznete řadu informačních letáků s nápady na výlety.

Zpět


TOPlist
  Chalupa Háj
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Háj
Ceník ubytování a stravování