Poloha a dosažitelnost

Horská chalupa „Alena“ leží v nejvýchodnější části Krkonoš v obci Rýchory, v blízkosti města Žacléř, vzdáleném 2km a 1km od lyžařského centra Prkenný důl. Žacléřsko je mikroregion s velkou přírodní rozmanitostí. Leží v údolí ohraničeném na jedné straně Krkonošemi – jejich nejvýchodnější částí Rýchorami a na straně druhé Vraními horami. Nadstandartně vybavená chalupa leží přímo u lyžařského vleku vhodné pro děti a začátečníky, jehož povrch je upravovaný. Délka lyžařského vleku je cca 200m. Po celý rok se zde můžete toulat krásnou přírodou po turistických cestách, cyklostezkách a běžeckých upravovaných trasách. V zimě jsou Vám také k dispozici komplexní lyžařské areály (Arrakis a Bret) s denně upravovanými sjezdovkami a plošným umělým zasněžováním a možností večerního lyžování. Vzdálenost areálu od chaty je 1km.

  Vybavení a služby

Nadstandartně vybavená chalupa má celkem 3 pokoje (s TV, satelit a DVD) po 2 lůžkách s možností přistýlky, které se nachází v poschodí s WC na chodbě a WC na pokoji. V přízemí naleznete chodbu např. na uložení lyží, koupelnu s vanou, místnost s WC a sprchový kout. Nakonec luxusně zařízený obývací pokoj je vybaven televizí se satelitním příjmem a DVD, krbovými kamny a jídelním stolem. Kuchyňský kout je zařízen lednicí s mrazákem, kuchyňský sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konev. Chalupa je vytápěna ústředním topením a krbovými kamny s teplovzdušným rozvodem pro vytápění chalupy. Parkování na vlastním pozemku u chalupy.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

V zimním období: lyžování v místě u chalupy „Alena“, ve Skiareálu BRET a ARRAKIS, do 30km ČERNÁ HORA, Velká Úpa, Pec pod Sněžkou a Mladé Buky. V letním období: pěší turistika - největší dělostřelecká tvrz Stachelberg, přírodní rezervace Rýchory s bukovým pralesem, lanová dráha Sněžka, Adršpašské a Teplické skály, ZOO safari Dvůr Králové nad Labem. Cykloturistika - cyklotrasy východními Krkonošemi například Rýchorský okruh I a II, KRNAP 26 a 26B... Koupání - přírodní nádrž Dolce, koupaliště Dolní Sejfy, plavecký bazén Trutnov. Letní sportovní aktivity - kopaná a volejbal na na hřišti u horské chaty Ozon, golfové hřiště, bobová dráha, bike park, letní tubing a děstké hřiště Mladé Buky. Můžete si také udělat výlet do Polska vzdálené 10km a navštívit miniatury hist.památek Dolního Slezka v Kowarech, polské jezero Bukówka, nejvýše položená přehradní nádrž v Polsku nebo městečko Karpacz kde naleznete spousty památek a zajímavostí jako je např. muzeum hraček, přehrada na řece Lomnica...

Zpět


TOPlist
  Chalupa Alena Žacléř, Rýchory
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Alena
Ceník ubytování a stravování