Bouda Slovanka - Poloha, Služby, Okolí

Bouda Slovanka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Bouda Slovanka se nachází v nadmořské výšce 1120m. V létě je Slovanka dostupná motorovým vozidlem nájezd vozidel je z Černého Dolu. U objektu je parkoviště s omezenou kapacitou, parkování je proto třeba dohodnout předem. V zimě je Slovanka dostupná pouze pásovými vozidly nebo lyžařskými vleky SKI Pec, se kterými je Slovanka propojena. V zimním období, koncem ledna až do března zajištujeme autobusovou přepravu osob z Prahy do Černého Dolu a zpět, v případě zájmu mohou tuto dopravu použít i hosté z přilehlých bud. Podrobnější informace Vám rádi poskytneme. Odvoz zavazadel z Černého Dolu nebo Pece je zajištěn a je v ceně pobytu. Přeprava osob v zimě je možná a lze ji domluvit.
Vybavení a služby
Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích turistického charakteru s hygienickým koutem na každém pokoji. Sociální zařízení a sprchy jsou na patře na dobré ůrovni. Apartmá má své soc. zařízení. Na boudě si lze zahrát stolní tenis, kulečník, el. šipky, v létě je k dispozici hřiště na nohejbal a volejbal. V sobotu při nástupu na rekreaci dostane každý rekreant na boudě pečené pečivo a svač. polévku. Stravování ubytovaných hostů je možné formou polo nebo plné penze. Jídelníček ubyt. hostů tvoří převážně jídla české kuchyně, obohacená o jídla ze zvěřiny, mořských ryb, drůbeže, k dostání jsou i potraviny, které nejsou chemicky ošetřeny, ať už to jsou zmrzlinové poháry s jahodami, zeleninové saláty nebo ekologicky vypěstované brambory. K dispozici je také venkovní krb s otáčecím rožněm, kde si ubytovaní hosté mohou objednat, nebo si sami upéci sele, jelena, daňka, muflona nebo jiná masa, na které mají právě chuť. Koncem zimy většinou na Velikonoce, se na Slovance konná pravý český masopust. K dispozici je táké připojení k internetu.
Rekreace a služby v okolí
Rekreační zařízení je svojí polohou předurčeno, hlavně k pěší turistice a zimním sportům, avšak v případě nepříznivého počasí, můžete navštívit například Safari ve Dvoře Králové, skalní město v Adršpachu, nejen za povšimnutí stojí zámky, v Novém Městě nad Metují, Opočno, Babiččino Údolí, betlém v Třebechovicích pod Orebem, apod. Tyto výlety jsou z Pece nebo Černého Dolu 1 hodinu jízdy os. vozem. Pro školy v přírodě a skupiny, lze objednat autobusovou přepravu. Tímto způsobem lze zajistit i autobus do Prahy na celodenní výlet.
TOPlist