Bouda na Lučinách

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Bouda na Lučinách se nachází v nadmořské výšce kolem 1100 metrů nad mořem. Od boudy je nádherný s výhledem na Sněžku a do údolí Pece pod Sněžkou. Pro svoji polohu je ideálním místem pro všechny vyznavače lyžování a v létě pro pěší turisty. Pro běžkaře je hned vedle chaty Krkonošská magistrála na trase Pec pod Sněžkou - Černá hora - Černý důl. V letních měsících vedou vedle chaty turistické a cyklistické trasy po Krkonoších. Lučinám dali jméno dřevaří z Alp, kteří zde založili velikou luční enklávu a původní název byl Bodenwiesenbauden (německy boudy na travnaté půdě). V letních měsících lze dojet autem až k boudě za místní poplatek 20,- Kč a v zimních měsících místní dopravou.
Vybavení a služby
Bouda na Lučinách nabízí 42 lůžek ve 2, 3 a 4 lůžkových pokojích, se společnými sociálními zařízeními. Snídaně jsou podávány bufetovým způsobem, večeře formou výběru z menu. Pension je dále vybaven lyžárnou / kolárnou, kulečníkem, stolním fotbalem, šipkami a stolními šachami. V zimním období zajišťujeme dopravu z Pece pod Sněžkou skútrem nebo rolbou. Dopravu pro nás zajišťuje soukromý dopravce, není v ceně ubytování!!!

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Z oken je krásný pohled na panorama Krkonoš s nejvyšší horou ČR - Sněžkou (1603m n.m.). Penzion je položen ve vrchní části svahu – sjezdovky "Mulda". Zimní sezóna trvá od prosince do dubna. Sjezdovka je přímo u penzionu. Vaší dovolenou v Peci pod Sněžkou mohou po celý rok zpestřit pěší tůry, cyklistické výlety a návštěvy okolních pamětihodností nebo výlet do ZOO ve Dvoře Králové.
TOPlist